Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Powitaj lato z rodzinnym rajdem „w dobrym klimacie”

Dziś, 25 czerwca zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu rodzinnych rajdów. Tym razem zabierzemy uczestników wydarzenia do malowniczej doliny rzeki Prądnik, czyli użytku ekologicznego „Dolina Prądnika”. To ciekawy pomysł na aktywne spędzenie czasu dla całej rodziny bez względu na wiek. Podczas rodzinnej rywalizacji mamy okazję zadbać o nasze najbliższe otoczenie, zmierzyć się w drużynowej grze terenowej oraz spędzić popołudnie w zielonych zakątkach naszego miasta.

Fot. materiały prasowe

Rodzinny rajd „w dobrym klimacie” to pieszy rajd drużynowy wzdłuż wyznaczonej trasy, na której znajdują się punkty kontrolne. Drużyny, wyposażone w rękawice i worki na śmieci, poruszają się po terenie wskazanym na mapie, a pomiędzy punktami kontrolnymi ich zadaniem jest sprzątanie okolicy. W każdym z zaznaczonych punktów spotkają wolontariusza, u którego sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ekologii, zmian klimatu, ochrony środowiska oraz proekologicznych inicjatyw realizowanych w mieście. Po przejściu całej trasy spotkamy się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami.

Zawody dla osób w każdym wieku

Rajd jest przeznaczony dla wszystkich krakowian: rodzin z dziećmi, znajomych, seniorów. W rajdzie mogą wziąć udział grup 4-osobwe (nie mniej niż trzy osoby, lub więcej niż cztery z zastrzeżeniem, że na jedną drużynę przypadają pakiety dla czterech osób). Jeden opiekun może maksymalnie objąć opieką cztery niepełnoletnie osoby.

Na drugi rodzinny rajd „w dobrym klimacie” wybierzemy się w okolice użytku ekologicznego „Dolina Prądnika”. Punkt startowy znajduje się przy wejściu na szlak prowadzący do doliny, u zbiegu ulic Górnickiego i Stefanowicza. Trasa rajdu prowadzi ścieżką edukacyjno-przyrodniczą wzdłuż „krakowskiej Amazonki”, jak nazywana jest ta niezwykła okolica. Gra terenowa rozpoczyna się o godzinie 11.00 i potrwa około 60-90 minut, następnie do godziny 14.00 spędzimy czas przy ognisku i wyłonimy zwycięzców rywalizacji.

Na każdy rajd może zapisać się maksymalnie 100 osób (25 drużyn po cztery osoby). Obowiązują zapisy drużyn pod adresem e-mail: ola.wyszynska@fundacjaecotravel.pl. W zgłoszeniu powinna znaleźć się lista uczestników zgłaszanej drużyny.

Na ostatni rajd zapraszamy 10 września.

Zobacz mapę rajdu w serwisie Google Maps.

pokaż metkę
Autor: Marta Kawecka
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-15
Data aktualizacji: 2023-06-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź