Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

SzanujMY wodę w trosce o klimat

1 czerwca rozpoczęliśmy trzecią odsłonę miejskiej kampanii „Kraków w dobrym klimacie”, zachęcającej do dbania o środowisko i włączenia się w miejskie inicjatywy proklimatyczne. W najbliższych miesiącach działamy pod hasłem „SzanujMY wodę”. Poruszymy kwestie oszczędnego gospodarowania wodą oraz opowiemy o walorach naszej krakowskiej kranowianki.

Fot. materiały prasowe

Najważniejszym czynnikiem, który ma wpływ na zmniejszanie się ilości wody na całym świecie są zmiany klimatyczne. Niektóre regiony coraz częściej dotykają ekstremalne zjawiska pogodowe i opady deszczu, podczas gdy inne cierpią z powodu ciężkich fal upałów i susz. Potrzebujemy działań już teraz, bo zmiany klimatu są w Polsce coraz bardziej odczuwalne i widoczne, a w niedalekiej przyszłości będziemy się mierzyć z problemami braku dostępności wody czy kolejnymi klęskami żywiołowymi.

Do picia powszechnie dostępnej, taniej i bogatej w substancje mineralne wody z kranu i redukcji plastiku, od 2013 roku zachęcają nas Wodociągi Miasta Krakowa w ramach kampanii „W Krakowie dobra woda prostu z kranu”. W tym celu w budynkach użyteczności publicznej – krakowskich szkołach, szpitalach, urzędach zainstalowanych zostało ponad 160 pitników, których lokalizacje widoczne są na mapie MSIP.

W ramach akcji „W Krakowie pijemy kranowiankę”, Wodociągi zachęcają krakowskich restauratorów do podawania kranowianki w swoich lokalach.

O tym, ile możemy zaoszczędzić pijąc wody z kranu oraz ile mniej plastiku dzięki temu trafia do śmieci można dowiedzieć się na wystawie EkoEksperymentarium, która od 1 czerwca do 31 sierpnia udostępniona jest do zwiedzania na Zakrzówku. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która małych i dużych uczy o tym jak być na co dzień bardziej eko oraz do włączenia się w działania organizowane w ramach kampanii „Kraków w dobrym klimacie”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-01
Data aktualizacji: 2023-10-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź