Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dom Utopii zaprasza na spotkania ekopoetyckie

Już dziś, 2 czerwca, o godz. 18.00, w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii rozpocznie się ostatni w tej edycji, weekend ze Szkołą Poetyki. W programie m.in. warsztaty „Kino poza człowiekiem” i „Ekologia mediów po antropocenie”, a także performatywne czytanie poezji, wykład o światotwórstwie i wędrówka po Nowej Hucie.  

Fot. materiały prasowe

Krakowska Szkoła Ekopoetyki to wspólny projekt Domu Utopii – Międzynarodowego Centrum Empatii i Instytutu Reportażu. W programie, który jest realizowany podczas czterech weekendów (od kwietnia do czerwca 2023 r.) znalazły się warsztaty i wykłady, dyskusje i spacery, wspólne sesje czytania i słuchania, w których kwestie filozoficzne i antropologiczne przenikają się z literaturą i sztuką oraz szeroko pojętym aktywizmem ekologicznym.

– Podczas nadchodzącego weekendu zastanowimy się wspólnie nad tym, czym jest kreatywność i wyobraźnia w dobie nowych mediów. Odpowiedzi na to pytanie poszukamy m.in. w poezji i kinie, grach wideo i kulturze remiksu. Na koniec wyruszymy na wędrówkę po Nowej Hucie, podczas której podsumujemy kluczowe wątki, które pojawiały się podczas zajęć prowadzonych w Domu Utopii, a które materializują się w kontekście Nowej Huty – mówi Grzegorz Czemiel, koordynator Szkoły Ekopoetyki.

Większość zajęć jest przeznaczona dla słuchaczek i słuchaczy Szkoły Ekopoetyki, ale można zdobyć wejściówki na wykład o światotwórstwie, który poprowadzi Krzysztof M. Maj – adiunkt w Katedrze Technologii Informacyjnych i Mediów Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (piątek, godz. 18.00); a także wziąć udział w performatywnym czytaniu poezji Marcina Mokrego, autora wielokrotnie nagradzanej książki pt. „Żywe linie nowe usta” (sobota, godz. 19.00).

Szczegółowe informacje oraz program na stronie Domu Utopii.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-31
Data aktualizacji: 2023-06-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź