Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Biletem kolejowym po aglomeracji krakowskiej

Rada miasta przyjęła uchwałę dotyczącą rozszerzenia oferty honorowania biletów kolejowych obowiązujących na terenie aglomeracji krakowskiej. Pozwoli to wyeliminować konieczność posiadania oddzielnych biletów dla różnych środków transportu publicznego, tzw. biletów krótkookresowych.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Uchwała została przyjęta jednogłośnie przez radnych podczas sesji 14 czerwca.

Taki system honorowania biletów kolejowych wspiera również rozwój zrównoważonej mobilności, zachęcając pasażerów do korzystania z kolei jako alternatywy dla samochodów prywatnych.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Zgodnie z wypracowaną wspólnie z województwem małopolskim uchwałą, pasażerowie nie poniosą dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z komunikacji miejskiej w Krakowie, jeśli zakupią odpowiedni bilet kolejowy obowiązujący na terenie województwa małopolskiego. Bilet ten będzie ich uprawniał do korzystania z usług środków transportu publicznego w Krakowie.


Przypomnijmy, że już od sierpnia na jednym bilecie metropolitalnym będzie można podróżować pociągiem, autobusem i tramwajem w Krakowie oraz w gminach, które podpisały porozumienie i dojeżdżają tam linie aglomeracyjne.

Szczegóły w artykule: Bilet metropolitarny coraz bliżej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-23
Data aktualizacji: 2023-07-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź