Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Znamy operatora centrum edukacji i wsparcia dla uchodźców

Fundacja Internationaler Bund Polska zwyciężyła w konkursie grantowym na prowadzenie krakowskiego centrum edukacji i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Firma Shell Polska przeznaczy na ten cel kwotę 1,4 mln zł, a samo centrum rozpocznie działalność 1 września na os. Górali 24.

Fot. pixabay.com

Shell Polska oraz Wydział Polityki Społecznej UMK rozstrzygnęły konkurs grantowy na prowadzenie centrum edukacji i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Zgłosiło się do niego sześć organizacji pozarządowych. Komisja zdecydowała o powierzeniu realizacji tego projektu Fundacji Internationaler Bund Polska.

Shell Polska przeznaczy na ten cel kwotę 1,4 mln zł, a zostanie to określone umową pomiędzy firmą a fundacją wyłonioną w konkursie. Centrum rozpocznie działalność 1 września na osiedlu Górali 24.

W centrum będą realizowane między innymi: kursy języka polskiego i angielskiego dla dzieci i dorosłych, zajęcia edukacyjno-świetlicowe dla dzieci, doradztwo zawodowe, wsparcie psychologiczne, doradztwo prawne, edukacja obywatelska oraz spotkania integracyjne dla wszystkich mieszkańców.

Z oferty centrum przedstawiciele społeczności uchodźczej będą mogli korzystać nieodpłatnie. Organizacja, która wygrała konkurs, zobowiązała się do zapewnienia specjalistów, którzy poprowadzą zapowiedziane zajęcia.

Centrum będzie finansowane do końca 2024 r.

Fundacja Internationaler Bund Polska prowadzi Centrum Wielokulturowe w Krakowie, w którym działa Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców i w 2022 roku pomogła ponad 174 000 uchodźcom w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-22
Data aktualizacji: 2023-08-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź