Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Znamy laureata tegorocznej Nagrody Żółtej Ciżemki

Laureatką VII edycji Nagrody Żółtej Ciżemki – ogólnopolskiego konkursu literackiego na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego corocznie przez Bibliotekę Kraków – została wydana w 2022 r. książka „Marzenia. Fakty, mity, głupoty” Macieja Szymanowicza, którą autor – jak sam napisał – zmyślił i narysował.

Fot. Materiały organizatorów

Opublikowana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia książka, adresowana nie tylko do najmłodszych, zdaniem czytelników jest „rewelacyjną, bogato ilustrowaną kartonówką do zabawy”. Doceniła ją także Kapituła Nagrody Żółtej Ciżemki, pod wodzą dr hab. Katarzyna Wądolny-Tatar. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych prawie 200 tytułów.

Maciej Szymanowicz jest grafikiem, twórcą okładek oraz ilustracji do książek dla dzieci i dorosłych, autorem świetnie przyjętej książki „Krasnoludki. Fakty, mity i głupoty”. Ma na koncie również plakaty teatralne i gry planszowe.

Uroczysta gala wręczenia Nagrody Żółtej Ciżemki, której fundatorem jest Prezydent Miasta Krakowa, nastąpiła w niedzielę, 4 czerwca w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, UMK, pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Szczegóły na: www.biblioteka.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-19
Data aktualizacji: 2023-06-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź