Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Od agresywnego marketingu do wizualnej harmonii

Zapraszamy do posłuchania i oglądnięcia piątego odcinka podcastu z cyklu #PodgórzewKulturze, przygotowanego przez Centrum Kultury Podgórza. Tym razem gościem jest Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury.

Fot. Centrum Kultury Podgórza

Dlaczego powstało i czym zajmuje się Zintegrowane Centrum Zarządzania Dziedzictwem Krakowa? Czemu podczas dużych imprez kulturalnych, sportowych i targowych zasada „no logo” przynosi więcej korzyści niż agresywny marketing? Jak współpraca władz miasta z organizatorami wielkich eventów pozwala wygrać z „balonozą” i dlaczego Tradycyjne Święto Rękawki, Cracovia Maraton i Świąteczne Targi Bożonarodzeniowe są stawiane za wzór? I wreszcie, w jaki sposób zasada decentralizacji w lokalizowaniu dużych wydarzeń może ożywić miejską przestrzeń i przywrócić ją mieszkańcom? Odpowiedzi na te i inne ciekawe pytania znajdziecie w najnowszym, piątym odcinku podcastu z cyklu #PodgórzewKulturze – przygotowanym przez Centrum Kultury Podgórza – którego gościem jest Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury.

W 2023 r. Kraków świętuje 45-lecie wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNSECO (w 1978 r. znalazło się tam jako pierwsze z europejskich ośrodków miejskich, obok Quito – stolicy Ekwadoru). Ta wyjątkowa rocznica stała się punktem wyjścia do niezwykle inspirującej rozmowy na temat oprawy wizualnej wielkich imprez odbywających się w naszych mieście i zmian, jakie nastąpiły w tym zakresie w ostatnich latach. Wszystko to w ramach nowego projektu Centrum Kultury Podgórza, czyli podcastu #PodgórzewKulturze.

Gościem piątego odcinka jest Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury. Słuchając go, dowiecie się czym jest i jak działa Zintegrowane Centrum Zarządzania Dziedzictwem Krakowa. Odkryjecie dlaczego Kraków stawia na decentralizację w lokalizowaniu dużych imprez i wyprowadza je poza Rynek Główny, aktywizując inne obszary i dając impuls do ich rozwoju. Poznacie też kulisy brandingowych negocjacji z organizatorami wielkich eventów i przekonacie się dlaczego widok krzykliwych dmuchanych balonów na tle Sukiennic przechodzi już do lamusa, ustępując dewizie „no logo”. Będzie też kilka słów o „zasadzie jednego okienka” dla organizatorów eventów. Zdradzimy również, co kryje w sobie brzmiąca tajemniczo „księga standardów oprawy wizualnej”.

 

Podcasty z cyklu #PodgórzewKulturze ukazują się od marca 2023 r. Centrum Kultury Podgórza, w tej nowoczesnej formule, opowiada o tym, co najciekawsze w życiu kulturalnym prawobrzeżnej części Krakowa i całego miasta. W kolejnych odcinkach – z udziałem zaproszonych gości – prezentowane są również informacje i ciekawostki dotyczące najważniejszych wydarzeń i przedsięwzięć realizowanych przez CKP. Nie brakuje też nawiązań do barwnej i bogatej historii Podgórza.

Wszystkie odcinki można znaleźć na

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-04-27
Data aktualizacji: 2023-05-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź