Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza po remoncie

15 października Teatr Łaźnia Nowa na os. Szkolnym rozpoczął nowy sezon. Tegoroczna inauguracja była wyjątkowa – właśnie zakończył się trwający trzy lata generalny remont budynku. „W Nowej Hucie mamy nowoczesny teatr i halę koncertową jakich pozazdrościć mogą europejskie stolice. Przyjdźcie i przekonajcie się osobiście” – zaprasza dyrektor Teatru, Bartosz Szydłowski.

W niedzielę, 17 października warto wybrać się z kolei na aleję Róż na spektakl dla dzieci „Powrót mamuta na aleje Róż”. To początek nowego cyklu w teatrze „Bajowa niedziela”.

Teatr Łaźnia Nowa jako instytucja Kultury Miasta Krakowa działa od pięciu lat. Teatr otrzymał od miasta budynek na os. Szkolnym, w którym wcześniej mieściły się warsztaty Zespołu Szkół Mechanicznych. Przez ostatnie trzy lata trwał generalny remont pomieszczeń. Budynek został iluminowany, założono wentylację i system przeciwpożarowy, odnowiono pomieszczenia. Tym samym Kraków zyskał największą w tej chwili w mieście salę widowiskową – 40 m długą i 18 m szeroką. Jak podkreśla dyrektor Teatru Bartosz Szydłowski, teraz artyści będą mogli w pełni wykorzystać możliwości, które daje postindustrialny budynek.

„Olbrzymia hala daje nam możliwość wystawiania nowoczesnych spektakli, czego w tradycyjnym teatrze, z małą sceną, której nie da się przestawić, jest niemożliwe” – podkreśla dyr. Szydłowski.

Remont kosztował miasto 5 mln zł. Dwa miliony złotych na zakup sprzętu Łaźnia Nowa otrzymała z budżetu Ministerstwa Kultury.

„W nadchodzącym sezonie każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Bartosz Szydłowski. - W repertuarze: koncerty, niedziele z bajkami dla całych rodzin, gościnne spektakle z całego świata, własne produkcje, festiwal Genius Loci i Boska Komedia. Zakładamy stały zespół aktorski złożony z amatorów i jeśli macie ochotę na przygodę życia, dzwońcie, mailujcie, przychodźcie na przesłuchanie. Zapraszam na os. Szkolne 25. Zapamiętajcie ten adres, bo warto spędzać czas w miejscu pozytywnym”. (Chyl).

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-10-16
Data aktualizacji: 2010-10-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź