Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

KST do Górki Narodowej: zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniach na Krowodrzy Górce

Z uwagi na układanie ostatniej warstwy asfaltu, dziś, 1 kwietnia dla ruchu zamknięte jest skrzyżowanie Wybickiego – Bratysławska – doktora Twardego. Wcześniej jednak do ruchu ma zostać otwarte rondo na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa Nila – Krowoderskich Zuchów, co umożliwi na ruch dwukierunkowy na tych ulicach.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Czasowe zamknięcie dla ruchu całej tarczy skrzyżowania ulic Wybickiego – Bratysławskiej – doktora Twardego jest konieczne, by szybko i sprawnie ułożyć ostatnią, tzw. warstwę ścieralną asfaltu. Warto dodać, że pierwotnie planowano dwudniowe (sobota i niedziela) zamknięcie tarczy skrzyżowania, jednak z uwagi na newralgiczne położenie i chęć zminimalizowania utrudnień dla użytkowników ruchu, wykonawca planuje zrealizować założony zakres robót w jeden dzień.

Na czas zamknięcia tarczy skrzyżowania, dla kierowców wprowadzone będą trasy objazdowe. Zmienionymi trasami pojada także autobusy komunikacji miejskiej. Utrzymany bez zmian będzie ruch tramwajowy.

31 marca wykonawca przywrócił do ruchu rondo na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa Nila i Krowoderskich Zuchów. Ruch jest możliwy w obu kierunkach we wszystkie strony.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-29
Data aktualizacji: 2023-04-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź