Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Godziny obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Krakowa

Urząd Miasta Krakowa przyjmuje mieszkańców w godzinach od 7.40 do 18.00. Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych są otwarte od poniedziałku do soboty, w godz. 10.00–18.00.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kasy w Wydziale Podatków i Opłat w lokalizacjach: ul. Grunwaldzka 8 – czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7.40–15.00, ul. Nowohucka 1 – od 7.40 do 14.45. W pozostałych lokalizacjach (al. Powstania Warszawskiego 10, os. Zgody 2, ul. Wielicka 28a) są czynne w dni robocze od godz. 7.40 do 17.45.

Punkt Obsługi Przedsiębiorcy przy ul. Zabłocie 22 obsługuje klientów w dni robocze w godz. 7.40–15.30.

Krakowskie Centrum Świadczeń przy ul. Stachowicza 18 przyjmuje mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 7.40–18.00. Zakres załatwianych spraw obejmuje: przyjmowanie wniosków w sprawie zasiłków rodzinnych, świadczeń opiekuńczych, funduszu alimentacyjnego, dodatków mieszkaniowych, refundacji VAT za gaz, czystego powietrza, świadczeń pieniężnych z tytułu zapewnienia pomocy obywatelom Ukrainy, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Karty Krakowskiej, Karty Dużej Rodziny, wydawanie zaświadczeń. Obsługa kasowa – płatności bezgotówkowe jest prowadzona przy ul. Stachowicza 18 od poniedziałku do piątku, w godz. 7.40-17.45. 

Kontakt informacyjno-interwencyjny z UMK prowadzony jest przede wszystkim za pośrednictwem miejskiej infolinii – Krakowskiego Centrum Kontaktu, gdzie można uzyskać informację o usługach realizowanych przez Gminę Miejską Kraków lub zgłosić problem czy pomysł na ulepszenie funkcjonowania miasta, który zostanie przekazany do odpowiednich służb miejskich.

Aby skorzystać z pomocy miejskich konsultantów i uzyskać praktyczne wskazówki, wystarczy zadzwonić pod numer 12 616 55 55, dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 7.40–15.30. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców niezmiennie pozostaje kontakt w sprawach dotyczących interwencji: e-mail: interwencje@um.krakow.pl oraz numer: 12 616 80 00, dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00.

Kontakt z Urzędem Miasta Krakowa w przypadku niektórych spraw, odbiór przez strony dokumentów, których nadawcą jest urząd, prowadzony jest także za pośrednictwem usługi Paczkomat Urząd 24:

  • bezpłatny odbiór przesyłek odbywa się w jednym z pięciu paczkomatów zlokalizowanych przy: al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, os. Zgody 2, ul. Bohdana Zaleskiego 23 oraz ul. Mogilskiej 41
  • nadawanie przez mieszkańców przesyłek do Urzędu Miasta Krakowa odbywa się poprzez stronę internetową urzad24.inpost.pl, wypełnienie formularza, dokonanie opłaty
  • umieszczenie przesyłki w jednym z paczkomatów lub w jakimkolwiek innym paczkomacie InPost zlokalizowanym na terenie Krakowa.

Przypominamy, że w galeriach handlowych nie można odebrać dowodu osobistego.

W galeriach można załatwić sprawy z zakresu Wydziału Spraw Administracyjnych: 

  • Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61, I piętro, lokale nr 157 i 193 (naprzeciwko poczty)

przyjmowanie zgłoszeń zameldowania i wymeldowania, wydawanie poświadczeń zameldowania, złożenie wniosku o dowód osobisty (odbiór dowodu osobistego przy al. Powstania Warszawskiego 10 do godz. 18.00)

  • Galeria Bonarka, ul. Kamieńskiego 11, poziom 1, lokal G 26

dokonanie zameldowania i wymeldowania, wydawanie poświadczeń zameldowania, złożenie wniosku o dowód osobisty (odbiór dowodu osobistego przy ul. Wielickiej 28a do godz. 18.00)

  • Galeria Serenada, al. Bora-Komorowskiego 41, poziom 2, lokal B-213

dokonanie zameldowania i wymeldowania, wydawanie poświadczeń zameldowania, złożenie wniosku o dowód osobisty (odbiór dowodu osobistego przy os. Zgody 2 do godz. 18.00), składanie wniosków do CEIDG w zakresie: założenia działalności gospodarczej, zmiany danych firmy zawieszenia/wznowienia działalności gospodarczej, zamknięcia firmy, potwierdzanie profilu zaufanego.

Sprawy z zakresu Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców:

  • Galeria Bronowice

przyjmowanie dokumentów dotyczących rejestracji pojazdów, odbiór dowodów rejestracyjnych, rejestracja pojazdów, przyjmowanie wniosków w sprawie praw jazdy

  • Galeria Bonarka

przyjmowanie dokumentów dotyczących rejestracji pojazdów, odbiór dowodów rejestracyjnych, rejestracja pojazdów, przyjmowanie wniosków w sprawie praw jazdy

  • Galeria Serenada

przyjmowanie dokumentów dotyczących rejestracji pojazdów, odbiór dowodów rejestracyjnych, rejestracja pojazdów i przyjmowanie wniosków w sprawie praw jazdy.

pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-28
Data aktualizacji: 2023-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź