Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mieszkańcy zaangażują się w sprzątanie Wisły

Już dziś, 25 marca, mieszkańcy Krakowa mogą połączyć siły i wspólnie posprzątać północny brzeg Wisły od mostu Nowohuckiego do mostu Wandy.

Fot. Materiały prasowe

Ta akcja jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy organizacji Operacja Czysta Rzeka, której celem jest potrzeba oddolnych działań na rzecz środowiska naturalnego.

Powstała w roku 2018, jako jednodniowa inicjatywa nad Bugiem, ale błyskawicznie rozwinęła się do kilkutygodniowej akcji ogólnopolskiej, w którą zaangażowały się osoby publiczne oraz lokalni liderzy. W tym roku ma już swoją piątą edycję.

Organizatorzy krakowskiej akcji spotkają się o godz. 11.00 pod mostem Nowohuckim i przejdą do mostu Wandy. Wśród uczestników są m.in.: Fundacja Biegów Ultra, Krakowski Klub Morsów Kaloryfer oraz Zielone Grzegórzki

Na miejscu będą worki i rękawice, ale można przynieść własne. Śmieci odbierze z wcześniej ustalonych miejsc MPO.

Chociaż internetowa rejestracja na stronie internetowej operacjarzeka.pl na wydarzenie została już zakończona, to organizatorzy sprzątania Wisły zachęcają do spontanicznego dołączenia do wydarzenia.

Warto zapoznać się z poradnikiem uczestnika przygotowanym przez inicjatorów, w którym znajduje się także spis przedmiotów, których zbierać nie należy [PDF].

Wydarzenie można znaleźć na profilu na Facebooku.

Na stronie operacjarzeka.pl można sprawdzić wszystkie akcje, które odbywają się w Polsce, a także założyć własny sztab i zorganizować sprzątanie rzeki w swojej okolicy.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-21
Data aktualizacji: 2023-03-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź