Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Weekend z Krakowskim Panelem Transportowym

W weekend, 18 i 19 marca, paneliści po raz kolejny uczestniczyli w Krakowskim Panelu Transportowym i rozmawiali na temat przyszłości transportu w mieście wspólnie z ekspertami i przedstawicielami urzędu.

Fot. Krakowski Panel Transportowy

Pierwszy dzień (18 marca) był poświęcony optymalizacji ruchu w mieście, uczestnicy także pracowali w grupach i zbierali rozwiązania m.in. na temat niskiej emisji oraz zarządzania miejscami parkingowymi. Drugi w całości został przeznaczony deliberacji – wypracowaniu rozwiązań i rekomendacji.

Na poprzednich spotkaniach uczestnicy otrzymali dawkę wiedzy na temat miejskiego systemu transportu i kompetencji miasta w tym zakresie. Zaproszeni eksperci przedstawiali światowe trendy w odniesieniu do potrzeb transportowych Krakowa oraz wyzwania jakie stoją przed miastem. Była także mowa o zarządzaniu przestrzenią, jak również o tym co dla Krakowa znaczy domknięcie obwodnicy. Mówiąc o zrównoważonym transporcie nie mogło zabraknąć informacji o ochronie środowiska i w tym kontekście o elektromobilności czy rowerach.

Paneliści mieli także możliwość, aby zadać szczegółowe pytania zarówno ekspertom, jak i przedstawicielom miejskich jednostek.

Do 16 marca mieszkańcy Krakowa mogli także zgłaszać swoje propozycje rozwiązań transportowych. Zostaną one przedstawione uczestnikom panelu, którzy pracują nad rekomendacjami.

Przebieg spotkań można śledzić za pośrednictwem relacji online.

Wszystkie informacje na temat panelu znajdują się na stronie kraków.pl w zakładce „Komunikacja”.

 

 

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-17
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź