Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Początek wiosny w Teatrze KTO

Wiosna to doskonały czas, by coraz częściej wyruszać z domu w kierunku miasta i czekających na nas kulturalnych propozycji. Natura budzi się do życia, dlatego my również nie powinniśmy pozostać uśpieni. Teatr KTO wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy szukają pomysłów na marcowe popołudnia i wieczory.

Fot. Wacław Pyzik

W tym roku w marcu Teatr KTO obchodzi ważną rocznicę – 20-lecie spektaklu „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać” w reż. Jerzego Zonia. Z tej okazji 22 marca była niepowtarzalna okazja, by znów (lub po raz pierwszy!) obejrzeć to przedstawienia.

– Genialny czeski pisarz bezwzględnie zasługujący na Nagrodę Nobla, obserwator życia, interpretator codzienności, analityk kreujący życie. Urzekła mnie jego proza – wspaniała, dowcipna, absurdalna, czasami groteskowa. Już na studiach czytałem go bardzo dużo, więc po nich postanowiłem się dogłębnie przyjrzeć jego dziełom – za tak frapującym opisem wypowiedzianym przez Jerzego Zonia – Dyrektora Teatru KTO oraz reżysera spektaklu – skrywa się postać Bohumila Hrabala, na którego twórczości i życiorysie opiera się sztuka „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać. Zmieniające się dynamicznie sceny reprezentują etapy życia człowieka z naszego kręgu kulturowego, który bardzo mocno związany jest z tradycją i wiarą katolicką. Narodziny, chrzest, pierwsza komunia, ślub, śmierć – obudowane zostały obrzędami kościelnymi. Cała ta przeprawa przez życie skonstruowana jest na symbolice pociągu, którego gwar słychać podczas zmieniających się scen.

25 i 26 marca, o godz. 17.00 i 19.00 Teatr KTO zagra swój tegoroczny hit – „Byłam żoną Boba Marleya” z Katarzyną Chlebny w roli Rity Marley. Warto się pospieszyć, zostało dosłownie kilka miejsc. Kolejne spektakle dopiero w kwietniu (bilety w sprzedaży).

W marcu KTO nie zapomina również o fanach piekielnie inteligentnej i pomysłowej pary aktorów – Katarzyny Michalskiej i Marcela Wiercichowskiego. 28 i 29 marca publiczność po raz kolejny do łez rozbawi „Audiencja III czyli Raj Eskimosów”.

Zamykając miesiąc – 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia na scenę KTO wkroczą „Słoneczni chłopcy”, czyli Leszek Piskorz i Jacek Strama, jako wytrawny duet aktorów z wielkim bagażem doświadczeń.

W każdą niedzielę, Teatr KTO repertuar dedykuje najmłodszym widzom i ich opiekunom. O godz. 11.00 czekają na nich kreatywne warsztaty (dla grup wiekowych 4-6 lat oraz 7-10 lat, szczegóły: rezerwacja@teatrkto.pl) w Klubie Twórczych Odkryć, a o godz. 16.00 na scenie prezentowane są bajki, klaunady i przedstawienia familijne.

Bilety na spektakle dostępne są w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, pod nr tel. 12 633 89 47 oraz online.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-16
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź