Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Spaceruj i badaj przyrodę w parku rzecznym Drwinka!

Rusza wyjątkowy cykl spacerów po parku rzecznym Drwinka. Zadanie jest realizowane dzięki projektowi zgłoszonemu przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Udział w spacerach jest bezpłatny.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Na pierwszych spotkaniach, które odbędą się w sobotę, 25 marca, i w niedzielę, 26 marca, uczestnicy wybiorą się na herpetologiczne spacery, poznając niezwykły świat płazów i gadów.

W tę odkrywczą podróż mieszkańcy wyruszą wraz z dr. Stanisławem Burym z Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spacery badawcze są niepowtarzalną okazją, aby móc z bliska przyjrzeć się pracy ekspertów przyrodniczych z różnych dziedzin, poznać przyrodę Krakowa i wziąć udział w inwentaryzacji gatunków żyjących tuż obok nas.

Podczas spacerów badawczych krakowianie będą mieli możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia przyrodników. Dzięki temu uczestnicy nie tylko dowiedzą się jak odkrywać, rozpoznawać i obserwować otaczający nas świat roślin czy zwierząt, ale również nauczycie się patrzeć na niego z zupełnie innej perspektywy.

Zapisy na stronie internetowej krakowwzieleni.pl. Harmonogram wszystkich spacerów zaplanowanych na ten rok jest dostępny tutaj.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-15
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź