Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kram w Sukiennicach ponownie do wynajęcia

Kram w Sukiennicach nadal czeka na swojego najemcę! Zwycięzca aukcji, przeprowadzonej pod koniec lutego, nie zdecydował się na podpisanie umowy najmu lokalu. Ponowna licytacja odbędzie się 31 marca, a formalności należy dopełnić najpóźniej 29 marca.

Fot. B. Świerzowski

Zwycięzca aukcji przeprowadzonej 28 lutego na najem kramu nr 26 w Sukiennicach nie podpisał umowy najmu. Tym samym stracił wadium, którego wpłata była warunkiem dopuszczenia do udziału w tym postępowaniu. W związku z tą sytuacją, lokal ponownie skierowano do wynajęcia w najbliższej aukcji, która odbędzie się 31 marca. Osoby zainteresowane udziałem w niej są zobowiązane, do 29 marca, dokonać wpłaty wadium w wysokości 15 tys. zł oraz złożyć ofertę w Punkcie Obsługi Mieszkańców ZBK – adresy punktów są dostępne tutaj.

Szczegółowych informacji w sprawie aukcji udziela Referat Lokali Użytkowych ZBK, nr tel. 12 291 28 75, 12 291 28 21, 12 616 61 60.

Podczas aukcji będzie można wylicytować lokal użytkowy – kram nr 26 – o powierzchni 10,64 m2 wraz z udziałem w przestrzeni wspólnej o metrażu 1,47 m2. Budynek jest położony w strefie „Ex”. Cena wywoławcza stawki czynszowej wynosi 600 zł netto za 1 m2.

Aukcja odbędzie się w trzech turach, z uwzględnieniem innych lokali:

  • o godz. 9.00 – aukcja na najem lokali użytkowych oraz aukcja celowa na najem lokali użytkowych zaliczonych do bazy lokalowej przeznaczonej na realizowanie świadczeń zdrowotnych
  • o godz. 11.00 – aukcja celowa na najem gminnego lokalu użytkowego (kram nr 26) usytuowanego w budynku Sukiennic – Rynek Główny 3
  • o godz. 12.00 – aukcja celowa na najem gminnego lokalu użytkowego usytuowanego w budynku przy ul. św. Tomasza 22.

Licytacja odbędzie się w UMK, Rynek Podgórski 1 (sala obrad im. F. Maryewskiego – II piętro).

Zasady prowadzenia kramu

Zwycięzca aukcji będzie mógł prowadzić tam działalność gospodarczą, która polega na sprzedaży produktów z przewagą wyrobów noszących znamiona rękodzieła ludowego i artystycznego (związanego z tradycją handlu krakowskiego). Celem takiej formy handlu jest promocja miasta i regionu.

Możliwa jest sprzedaż pamiątek, upominków, elementów sztuki użytkowej, które są wykonane z surowców naturalnych m.in. z zakresu: witrażownictwa, szklarstwa, stolarstwa artystycznego i galanterii drewnianej, tkactwa artystycznego, haftu artystycznego, krawiectwa regionalnego, jubilerstwa, płatnerstwa, snycerstwa, metaloplastyki, kaletniczo-futrzarskich, rzeźby, malarstwa, grafiki, ceramiki, odlewnictwa artystycznego, książek ręcznie malowanych.

Wynajmujący (czyli miasto) nie wyraża zgody na handel przedmiotami: pochodzenia zagranicznego mającymi znamiona pamiątki obcej (niepolskiej), wyrobami przemysłowymi powszechnego użytku niemającymi znamion rękodzieła lub nienawiązującymi jednoznacznie do tradycji handlu regionu i kraju oraz na prowadzenie w lokalu handlu artykułami spożywczymi, w tym alkoholem.

Inne lokale użytkowe

W ramach aukcji będzie można wylicytować również najem innych lokali użytkowych. Wykaz adresów tych lokali jest dostępny tutaj.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-10
Data aktualizacji: 2023-03-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź