Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Koniec naboru do tytułu „Filantrop Krakowa”

Od ponad dwóch dekad osoby, instytucje i firmy szczególnie zaangażowane w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom naszego miasta otrzymują prestiżowe tytuły Filantropów Krakowa. Trwa 23. edycja inicjatywy. Szukamy osób, firm, instytucji szczególnie wrażliwych na potrzeby innych. Kandydatów można było zgłaszać do 31 marca.

Fot. materiały prasowe

Celem konkursu jest wspieranie działalności oraz inicjatyw o znaczeniu charytatywnym i promowanie lokalnej filantropii, a także zachęcanie przedsiębiorców prywatnych do sponsorowania cennych działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty, a przede wszystkim wyłonienie filantropów działających wyłącznie z „potrzeby serca”.

Do 31 marca czekano na propozycje kandydatur do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2022. Tytuł ten przyzwany jest corocznie osobom, instytucjom, organizacjom pozarządowym, firmom szczególnie zaangażowanym w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkankom i mieszkańcom Krakowa.

Kandydatki i kandydatów do tytułu mogli zgłaszać wszyscy, którzy uznali, że ich kandydatura zasługuje na tak zaszczytny tytuł (zgłaszający nie mógł być jednocześnie kandydatem/kandydatką). Szukano osób, firm, instytucji, organizacji pozarządowych, które w roku 2022, w tym  trudnym dla wszystkich okresie, podzieliły się swoją dobrocią i życzliwością z potrzebującymi. Wyjątkowa postawa wymaga uznania i wyróżnienia.

Zgłoszenia kandydatur do tytułu Filantrop Krakowa, można było dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy oraz:

  • poprzez dostarczenie podpisanego wniosku do siedziby Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK – ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków – III piętro, sekretariat- pokój nr 08/segment B
  • poprzez przesłanie skanu podpisanego wniosku na adres e-mailowy Wydziału: sz.umk@um.krakow.pl
  • w formie elektronicznej – poprzez ePUAP
  • również tradycyjnie, przesyłając zgłoszenie pocztą na adres: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, Referat ds. Wielokulturowości, Projektów Społecznych i Polityki Równościowej – ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków z dopiskiem konkurs „Filantrop Krakowa A.D. 2022”.

Tytuł Filantropa Krakowa przyznaje prezydent Krakowa na wniosek Bractwa Filantropii, corocznie za poprzedni rok kalendarzowy. Bractwo Filantropii powoływane jest corocznie przez prezydenta Krakowa, w jego skład wchodzą mi.in laureaci tytułu Filantrop Krakowa z poprzednich edycji.

Od 2018 r. zwiększono ilość przyznawanych tytułów (przyznawano trzy tytułu), aktualnie można ich łącznie przyznać pięć w kategoriach:

  • za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom
  • za najciekawszą formę i efektywność filantropii.

Regulamin konkursu

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są pod nr telefonu: 12 616 78 04 oraz na filantrop.krakow.pl.

Zapraszamy również do zapoznania się z sylwetkami wszystkich dotychczasowych Filantropów Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-01
Data aktualizacji: 2023-04-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź