Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielka ryba wróciła na Planty Nowackiego

Plac zabaw na Plantach im. Floriana Nowackiego w Podgórzu, który ucierpiał podczas ubiegłorocznej lipcowej nawałnicy, znów jest dostępny dla dzieci w całej okazałości. Z naprawy wróciła główna atrakcja tego miejsca – ogromna drewniana ryba lipień, we wnętrzu której znajduje się tunel.

Fot. ZZM

Otwarty pod koniec 2021 roku plac zabaw na Plantach Nowackiego spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem i szybko podbił serca dzieci i rodziców – wcześniej zaniedbana i zdegradowana przestrzeń przeobraziła się w miejsce kreatywnej zabawy, tematycznie nawiązujące do istniejących tu niegdyś stawów królewskich i hodowli ryb, które potem trafiały na stoły polskich władców.

Główna atrakcja placu – sporych rozmiarów drewniana ryba lipień – w lipcu 2022 r. uległa uszkodzeniu podczas wichury, ucierpiały także inne elementy małej architektury, w tym burta statku oraz kółka na linie. Ryba musiała zostać oddana do naprawy, która ze względu na zakres robót (konieczność odbudowy całej głowy z wykorzystaniem nowych materiałów) i niestandardowość obiektu zajęła kilka miesięcy. Prace już się zakończyły i ten najbardziej charakterystyczny element został z powrotem zamontowany na swoim miejscu.

W ramach inwestycji na placu zabaw posadzono też kilkaset krzewów.

Adres: Planty Nowackiego, Kraków
pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-02-16
Data aktualizacji: 2023-04-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź