Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Charytatywny koncert „Kolędy do nieba”

Dzisiaj o 17.00 w kolegiacie św. Anny w Krakowie odbędzie charytatywny koncert na rzecz Kliniki Nefrologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia gabinetu USG w klinice.

Fot. pixabay.com

Klinika Nefrologii Dziecięcej w Krakowie obejmuje leczeniem małych pacjentów, którzy zmagają się z chorobami nerek i układu moczowego. Zebrane pieniądze w tym roku ponownie zostaną przeznaczone na wsparcie kliniki, między innymi na zakup głowicy do aparatu USG.

W repertuarze koncertu znajdą się utwory Krzysztofa Pendereckiego – w związku z przypadającą w tym roku 90. rocznicą urodzin kompozytora. Wystąpią krakowscy artyści oraz ukraińska Orkiestra Symfoniczna MASO z Charkowa, która w ten sposób chce wyrazić wdzięczność Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu za niesioną pomoc.

Kolędowanie w krakowskiej kolegiacie św. Anny rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, w trakcie koncertu będzie prowadzona kwesta do skarbonek.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-27
Data aktualizacji: 2023-01-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź