Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie instytucje kultury grają z WOŚP!

Nocleg w Rydlówce, sesja zdjęciowa w Kamienicy Hipolitów, kolekcjonerskie egzemplarze plakatów i płyt, zestawy gadżetów, warsztaty aktorskie, dzieła artystów – to wybrane przykłady licytacji przygotowanych przez krakowskie instytucje kultury, które kolejny raz grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Fot. Biblioteka Kraków

Hasło przewodnie tegorocznego finału brzmi: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! W działania WOŚP, jak co roku, włączyły się także krakowskie instytucje kultury. I jak co roku, nie brakuje kreatywnych propozycji. Przybliżamy niektóre z nich.

Tym, co chcą wspierać działania największej orkiestry świata Muzeum Krakowa proponuje między innymi nocleg w Rydlówce, sesję zdjęciową w Kamienicy Hipolitów, zwiedzanie pracowni introligatorskiej, pracowni konserwacji zbiorów, a także oprowadzanie po wystawie szopek krakowskich. Dodajmy, że na jednej z aukcji można też licytować krakowską szopkę przygotowaną i przekazaną przez niedowidzącego Marcina Żarneckiego, który za rok nie będzie mógł już wziąć udziału w konkursie organizowanym przez Muzeum Krakowa ze względu na stan wzroku. Poza licytacjami muzeum zaprasza na specjalne oprowadzanie po wystawie stałej w pałacu Krzysztofory oraz po kamienicy Hipolitów – zamiast biletu wrzutka do puszki.

Muzeum Armii Krajowej zaprasza do licytacji uczestnictwa w warsztatach historyczno-edukacyjnych: „Zajrzyj do podziemia”, a Muzeum KL Plaszow proponuje udział w oprowadzaniu po terenie obozu. Krakowskie Forum Kultury na licytację przeznaczyło płytę Andrzeja Zaryckiego z autografem, bilety na spektakl otwarcia 13. Miniatur Teatralnych, a także zestaw gadżetów. Gadżety proponują również Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i Biblioteka Kraków. Unikatowe pakiety prezentowe z kolekcjonerskimi płytami i plakatami przygotował Teatr Groteska.

Wśród propozycji krakowskich instytucji kultury znalazła się także gratka dla tych, którzy marzą o występach na scenie teatralnej − warsztaty aktorskie Tomaszem Shimscheinerem można licytować na aukcji Centrum Kultury Podgórza. Obraz wykonany techniką haftu, będący głównym dziełem wystawy „Natura haftu”, a także zestaw plakatów wykonanych w ramach projektu „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie” przygotował Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. Bunkier Sztuki na aukcję przeznaczył pakiet katalogów z autografami artystów, a Nowohuckie Centrum Kultury wielkoformatowe fotografie z autografami sportretowanych artystów – Kaśki Sochackiej i Vito Bambino (Bitamina).

Szczegółowe informacje o tym, jak krakowskie instytucje kultury włączyły się w 31. Finał WOŚP, a także linki do aukcji, można znaleźć na stronach internetowych i profilach społecznościowych poszczególnych instytucji.

O krakowskiej odsłonie tegorocznego finału i zaangażowaniu miasta w WOŚP piszemy tutaj, linki do wszystkich licytacji można znaleźć tu, a tutaj zapraszamy do licytacji rękawic Witalija Kliczki przekazanych przez Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-23
Data aktualizacji: 2023-01-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź