Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trwają ferie zimowe! Atrakcji nie zabraknie także w szkołach!

Rozpoczęły się ferie zimowe! Uczniowie z Krakowa nie mają powodów do nudy. W tym roku zorganizowane zajęcia w ramach miejskiej akcji „Zima w szkole” odbywają się w 48 krakowskich szkołach podstawowych. W ich ramach nie zabraknie twórczych zajęć, gier i zabaw, a także wycieczek po Krakowie i okolicach. Z propozycji tej korzysta około 1300 uczniów z całego Krakowa.

Fot. pixabay.com

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w 48 szkołach na terenie całego Krakowa i trwają od rana do popołudnia. W tym czasie uczniowie mogą brać udział w twórczych zajęciach plastycznych i muzycznych, warsztatach informatycznych, a nawet angażujących spotkaniach kulinarnych. Nie brakuje też aktywności sportowych, w tym wyjść na lodowisko, basen czy do kręgielni. Są również spacery po mieście oraz poznawanie jego bardziej i mniej oczywistych atrakcji, a także wycieczki poza Kraków.

Pełna lista szkół biorących udział w akcji jest dostępna tutaj, a szczegółowych informacji na temat programu półkolonii udzielają dyrektorzy szkół.

W sumie na tegoroczną akcję „Zima w szkole” Kraków przeznaczył ponad pół miliona zł. To niemal dwukrotność przeznaczonej w ubiegłym roku kwoty, która pochodzi z miejskiego budżetu. Środki te pozwolą na opłacenie wynagrodzeń opiekunów oraz kierowników półkolonii.

Dzieci i młodzież mogą skorzystać także z oferty dofinansowania wyjść do muzeów zaproponowanej przez fundację Internationaler Bund Polska dzięki dofinansowaniu UNICEF. Niezależnie od tego fundacja we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, miejskimi instytucjami kultury, klubami sportowymi oraz organizacjami pozarządowymi przygotowała szereg bezpłatnych aktywności dla dzieci i młodzieży mieszkających w Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-17
Data aktualizacji: 2023-02-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź