Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tramwaje wróciły na ulice Bieńczycką i Kocmyrzowską

Zakończyły się prace torowe na ul. Bieńczyckiej i Kocmyrzowskiej. W związku z tym 17 grudnia został przywrócony ruch tramwajów od ronda Czyżyńskiego do ronda Kocmyrzowskiego i od ronda Kocmyrzowskiego do przystanku „Wańkowicza”.

Fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

Z powodu budowy drogi S7 nadal wyłączony jest ruch na odcinku „Wańkowicza” – „Wiadukty”. W rejonie przystanku „Wańkowicza” została uruchomiona tzw. przejazdówka, dzięki czemu będzie mogła tam dojeżdżać linia nr 1, obsługiwana taborem dwukierunkowym.

Na torowisku na ul. Bieńczyckiej – a dokładnie na dwóch fragmentach między rondami Czyżyńskim i Kocmyrzowskim – ekip remontowe pojawiły się w połowie października. Pasażerowie zyskali nowe torowisko wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Koszt robót wyniósł ok. 6 mln zł.

Z kolei na torowisku na ul. Kocmyrzowskiej ekipy działały od końca lipca. Wymienione zostały tory, sieć trakcyjna oraz infrastruktura towarzysząca na fragmencie od przystanku „Rondo Kocmyrzowskie im Ks. Gorzelanego” do przystanku „Wańkowicza”. Koszt robót wyniósł ok. 19,5 mln zł.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:

  • nr 1 – kursuje po trasie czasowo zmienionej: „Salwator” – ... – rondo Czyżyńskie, ul. Bieńczycka, ul. Kocmyrzowska – „Wańkowicza”
  • nr 5 – nadal zawieszona
  • nr 9, 14, 52, 64 – przywrócone na stałe trasy
  • nr 22 – kursuje po trasie czasowo zmienionej: „Borek Fałęcki” – ... – al. Solidarności, ul. Ujastek, ul. Łowińskiego, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie”
  • nr 44 – przywrócona i kursuje po trasie „Kopiec Wandy” – „Dworzec Towarowy” w dni powszednie w godzinach szczytu.

Zastępcza linia autobusowa:

  • nr 701 – kursuje po dotychczasowej trasie: „Czyżyny Dworzec” – ul. Medweckiego, rondo Czyżyńskie (powrót: al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiej, ul. Medweckiego), ul. Bieńczycka, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie” (powrót: ul. Architektów, ul. Poległych w Krzesławicach)
    • Linia kursuje: w dni powszednie do godz. 20.00 co 20 minut, a następnie co 30 minut; w soboty w godz. ok. 9.00–19.00 co 20 minut, a poza tymi godzinami co 30 minut; w dni świąteczne co 30 minut.

Szczegóły dotyczące zachowania ważności biletów okresowych znajdują się na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-12
Data aktualizacji: 2022-12-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź