Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przyjdź na „Etno Show Ukraine” i zobacz ukraińską modę!

W pałacu Krzysztofory trwa „Etno Show Ukraine” – wydarzenie promujące ukraińskich projektantów i rzemieślników. Jest to niezwykła okazja, aby wylicytować piękne ubrania, biżuterię i przedmioty, równocześnie wspierając szpital w Zaporożu i ukraińską armię.

Etno Show Ukraine
Fot. materiały prasowe

– Przez trzy dni w Krakowie będzie można oglądać tradycyjne stroje ukraińskie i etniczne kolekcje współczesnych projektantów z Ukrainy. Naszą ideą jest przypomnienie, dlaczego mówimy o Ukrainie. Nie tylko dlatego, że jesteśmy krajem, w którym toczy się wojną i giną nasi rodacy. Chcemy pokazać za co walczymy, gdzie zakorzenione jest nasze serce i czym jest nasza kultura – mówią organizatorzy akcji.

Do Krakowa przyjadą ukraińscy projektanci m. in. z Kijowa, Iwano-Frankiwskа, Odessy, Lwowa, Zaporoża, Mikołajowа, Charkowа, Konstantynówki i Bohusławki. Pojawią się też artyści, którzy tworzą ubrania, biżuterię, naczynia.

Podczas pokazów 16 i 17 grudnia obejrzeliśmy dzieła ukraińskich projektantów. Były to głównie ubrania z haftami i wyszywankami. Oprócz tego na stoiskach na parterze pałacu Krzysztofory można było kupić m.in. haftowane sukienki, bluzki, torby z naszywkami i nadrukami, naszyjniki, bransoletki i tradycyjne ukraińskie wyroby.

Na tym atrakcji nie koniec, bo na dziś 18 grudnia zaplanowano warsztaty z marketingu (w godz. 12.00-18.00). A od godz. 16.00 do 20.00 na scenie na Rynku Głównym wystąpią ukraińskie zespoły muzyczne i taneczne.

Bilety na pokazy kolekcji mody można kupić na stronie internetowej bilety24.pl.

Dodatkowe informacje na Instagramie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-05
Data aktualizacji: 2022-12-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź