Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Monika Borzym zaśpiewa stare piosenki

Już dziś, 9 października, o godz. 18.00 na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zabrzmią nastrojowe, stare piosenki! To wybór przedwojennych standardów jazzowych w wykonaniu charyzmatycznej wokalistki Moniki Borzym, w towarzystwie tria jazzowego. Autorem aranżacji jest pianista Krzysztof Dys.

Fot. Materiały prasowe

Stare piosenki to projekt muzyczno-literacki, który przybliża utwory dziś zaliczane już do dziedzictwa narodowego polskiej kultury XX w., a także określane mianem „zarzewia rodzimego jazzu”.

Mimo długiego życia piosenki nie straciły niczego ze swojego uroku. Artyści obudzili te ponadczasowe utwory i tchnęli w nie nowe życie, nie burząc pierwotnych zamysłów ich autorów.

Na koncercie można będzie usłyszeć melodie autorstwa Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara, m.in.: „Pokoik na Hożej”, „Płyta z zadrą”, „Bezsenna noc”, „Bez śladu twa wielka miłość minie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy” czy „Nikt tylko Ty”.

Niespodzianką będzie współczesna kompozycja pt. „Takie ciało”, która została specjalnie napisana dla Moniki Borzym przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. Utwór stylistycznie nawiązuje do epoki jazzu i jest hołdem dla kobiecego ciała, które w każdym rozmiarze może być piękne. „Takie ciało” jako manifest znakomicie wpisuje się w akcję „ciało pozytywności”, którą Monika Borzym propaguje.

Więcej informacji oraz bilety dostępne są na stronie.


Monika Borzym, koncert NCK

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-10-04
Data aktualizacji: 2022-10-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź