Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  Komunikat archiwalny

  Tajemnice placu Bohaterów Getta

  Apteka pod Orłem zaprasza na spacer miejski z elementami audiodeskrypcji w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”. Wydarzenie odbędzie się już dziś, 4 października, o godz. 16.30 na placu Bohaterów Getta.

  Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

  Plac Bohaterów Getta skrywa wiele tajemnic. W latach 1917-1948 nosił nazwę plac Zgody. W czasie II wojny światowej znalazł się w obrębie getta krakowskiego. Był świadkiem wysiedlenia krakowskich Żydów przez nazistów.

  W czasie spaceru będzie można dowiedzieć się o tym, co rozgrywało się na placu w latach 40. XX w. Organizatorzy opowiedzą też, jak wygląda dziś - opiszą architekturę dawną, ale i nową – upamiętniającą zdarzenia sprzed 80 lat.

  Wydarzenie poprowadzą audiodeskryptorki Regina Mynarska i Anna Franik z Fundacji Pełni Kultury oraz Katarzyna Kocik – kierownik Apteki pod Orłem, oddziału Muzeum Krakowa. Dostępność projektu konsultował Adrian Wyka.

  Spacer miejski z elementami audiodeskrypcji i pomocami dotykowymi. Limit miejsc: 20 osób. Udział bezpłatny. Informacje o asyście i zapisy: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257 10 17 wew. 109, 691 377 437; Centrum Obsługi Zwiedzających: e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60.

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: Marcin Drobisz
  Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
  Data publikacji: 2022-10-03
  Data aktualizacji: 2022-10-04
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź