Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Seniorzy w Teatrze KTO

Od października Teatr KTO otworzył swoje drzwi na potrzeby kolejnej grupy społecznej. Mowa o krakowskich seniorach, dla których organizatorzy przygotowali wyjątkowe atrakcje. 

Fot. Norbert Burkowski

W świecie starzejących się społeczeństw organizatorzy chcą zwrócić uwagę na ten coraz bardziej widoczny problem i zaprosić do wspólnych działań wokół teatru dokumentalnego i społecznego krakowskich seniorów w ramach cyklu „KTO? Senior!”.

Pod okiem pedagoga teatru przez cały artystyczny sezon seniorzy pracować będą nad zagadnieniami pamięci, wspomnień i wartości posiadanych doświadczeń, aby w finale zaprezentować autorski spektakl na profesjonalnej scenie Teatru KTO.

Planowane jest utworzenie dwóch grup senioralnych, z których jedna zajmie się teatrem rozrywkowym, o komediowym i muzycznym charakterze, druga z kolei teatrem dramatycznym. Seniorzy uczestniczyć będą w cotygodniowych spotkaniach, podczas których zapoznawać się będą z zagadnieniami pracy nad spektaklem, popracują nad dykcją i ruchem scenicznym. Finałowe pokazy będą jednocześnie okazją do wymiany doświadczeń międzypokoleniowych, na które zostaną zaproszone dzieci i młodzież ze szkół, aby oswoić ich z tematem starości.

WARSZTATY TEATRALNE DLA SENIORÓW:

  • czas trwania: październik 2022 – czerwiec 2023
  • spotkania raz w tygodniu – wtorki
  • godziny warsztatów zostaną dostosowane do preferencji grupy
  • zapraszamy uczestników w wieku 60+
  • udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy trwały do 3 października.

Ponadto w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend Seniora z Kulturą”, 1 października, organizatorzy zaprosili wszystkich seniorów (w wieku 60+) do Teatru KTO na monodram Artiego Grabowskiego pt. „Raport Panika”.

Rezerwacji biletów można było dokonać w kasie teatru lub pod numerem telefonu: +48 12 633 89 47.

Więcej informacji na stronie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-29
Data aktualizacji: 2022-10-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź