Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przetarg na modernizację czterech krakowskich toalet

Toalety w parku Krakowskim, przy ul. Prądnickiej, al. Róż i al. Solidarności niebawem zmienią swoje oblicze. Jednostka Klimat – Energia – Gospodarka Wodna ogłosiła przetarg na modernizację czterech krakowskich szaletów.

Fot. Klimat-Energia-Gospodarka Wodna

Poszukiwani są wykonawcy, którzy podejmą się prac rozbiórkowych, izolacyjnych, czy budowlanych. Zakres realizacji zadania jest szeroki i obejmuje m.in.: wymianę stolarki, elewacji, dachu, kucie ścian, flizów, malowanie, nowe instalacje elektryczne i sanitarne. Zmienić ma się także wyposażenie: kabiny, pisuary, poręcze, dozowniki, które będą teraz bezdotykowe i dostosowane do obowiązujących standardów.

Jednostce KEGW zależy przede wszystkim na poprawie swobody korzystania z toalet zwłaszcza przez osoby z niepełnosprawnościami. W miejscach, gdzie nie ma platform schodowych, zostaną one zamontowane. Aby dobrze przygotować się do modernizacji toalet, w każdej z nich przeprowadzono szczegółowe analizy, które zakończyły się stworzeniem dokumentacji projektowej.

Największym wyzwaniem dla przyszłego wykonawcy będzie toaleta w parku Krakowskim, która praktycznie powstanie od podstaw. W przypadku pozostałych obiektów, czyli przy ul. Prądnickiej, al. Róż i al. Solidarności mówimy o modernizacji.

Przetarg został podzielony na cztery części, tak by ułatwić wyłonienie wykonawcy. Oferty można składać na wszystkie części zadania, ale można też na jedną, dwie albo trzy w zależności od mocy przerobowych firm budowlanych.

Prace będą realizowane z uwzględnieniem wytycznych konserwatora zabytków. Warto wspomnieć, że toalety mieszczące się na terenie parku kulturowego Nowa Huta mają np. na podłogach cenne i piękne lastryko, stąd potrzeba zachowania oryginalnej kolorystyki i technologii posadzki.

Zgodnie z umową prace powinny potrwać 196 dni od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Oferty można składać tylko do jutra, 10 października do godziny 10.00 za pośrednictwem platformy e-Zamowienia.gov.pl. Więcej informacji na stronie internetowej kegw.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-27
Data aktualizacji: 2022-10-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź