Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

  Światowy Dzień Turystyki

  Z okazji Światowego Dnia Turystyki serdeczne życzenia uczestnikom rynku turystycznego złożył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

  Fot. Ela Marchewka

  Za każdym razem jest to okazja do celebracji, ale również do przemyśleń nad kondycją turystyki na świecie, w naszym kraju, a także regionie i mieście. Trudności wynikające z pandemii, wojny za naszą wschodnią granicą, a teraz pogarszającej się sytuacji gospodarczej, to czynniki, które bardzo dotkliwie wpływają na rynek turystyczny zarówno nasz lokalny, jak i międzynarodowy. Dlatego w tym szczególnym dniu bardzo dziękujemy branży za Państwa ogromne zaangażowanie w odbudowę ruchu turystycznego w naszym mieście oraz życzymy by Państwa ciężka praca przyniosła jak najszybciej oczekiwane efekty i mogliśmy wspólnie cieszyć się zrównoważoną turystyką w Krakowie.

   

  29 września odbędzie się w Krakowie Forum Turystyki, podczas którego przedstawiciele miasta, krakowskich instytucji kultury, eksperci z dziedziny turystyki, reprezentanci uczelni oraz krajowych, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych będą rozmawiać o zarządzaniu turystyką w miastach, ofercie kulturowej Krakowa oraz etapach operacjonalizacji polityki zrównoważonej turystyki w Krakowie na lata 2021-2028. Jak co roku, zaprezentowane będą dane i prognozy wielkości ruchu turystycznego wraz z charakterystyką odwiedzającego Kraków.

  W wydarzeniu można wziąć udział stacjonarnie w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20) lub online.

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: Magdalena Miroń
  Podmiot publikujący: Wydział Ds. Turystyki
  Data publikacji: 2022-09-26
  Data aktualizacji: 2022-09-28
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź