Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki – nadchodzące wydarzenia

W październiku odbywa się dedykowany najmłodszym czytelnikom II Festiwal Małej Literatury. Szczegóły wydarzeń poniżej.

Fot. materiały prasowe

II Festiwal Małej Literatury od 3 do 9 października

Wydarzenie dedykowane najmłodszym czytelnikom, ich rodzicom oraz nauczycielom. W programie drugiej edycji znalazły się spotkania ze znanymi i lubianymi oraz debiutującymi i wartymi poznania autorami i ilustratorami. Gośćmi Festiwalu będą m.in.: Barbara Gawryluk, Joanna Rusinek, Marta Szloser, Łucja Malec-Kornajew – czyli detektyw Fishka, Małgorzata Roman-Zakrzewska.

Czytanie od babasa

W programie nie zabraknie też propozycji dla rodziców z najmniejszymi pociechami, podpowiadających jakie książki wybierać i jak budować zainteresowanie literaturą. Ponadto zaplanowano rozmowy o biblioterapii, warsztaty szkolne oraz webinary dla nauczycieli. Szczegółowy program znajduje się na stronie organizatora.

Książkowe ilustracje

Wydarzeniu towarzyszy także przepiękna wystawa ilustracji książkowej „Illuminating Illustrations”, prezentująca prace artystów z Estonii. Różne techniki, odmienne style, jeden baśniowy świat, który odkrywać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Estonia jest krajem, który może poszczycić się bardzo dużą liczbą artystów z niezwykle oryginalnym stylem. FML to doskonała okazja do ich poznania.

Literatura wrażliwa

Festiwal Małej Literatury promuje także nowy wymiar czytelniczej wrażliwości i wiedzę na temat możliwości jej wykorzystania w pracy z dziećmi. Specjalne miejsce w programie zajmuje „Literatura wrażliwa” i czytelnicy ze szczególnymi potrzebami oraz ich rodzice. A wszystko w oparciu o książki wydawane przez Wydawnictwo Wrażlive, potrafiące oswajać lęki, poruszać problematykę inności oraz tłumaczyć rzeczywistość w sposób przystępny dla maluchów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-23
Data aktualizacji: 2022-10-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź