Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Biało-czerwony Kraków z okazji święta Wojska Polskiego

15 sierpnia w całym kraju obchodzone będzie święto Wojska Polskiego. Z tej okazji Kraków został udekorowany flagami państwowymi oraz Unii Europejskiej. TAURON Arena Kraków, kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach będą po zmroku podświetlone w biało-czerwonych barwach.

Fot. pixabay.com

Flagi państwowe i Unii Europejskiej pojawiły się na budynkach Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych. Biało-czerwone będsą maszty przed magistratem. Udekorowane biało-czerwonymi flagami zostały także maszty na placu Matejki.

Dodatkowo na placu są stojaki z flagami. Podczas uroczystości odbywających się na placu Matejki zostanie zapalony znicz od władz miasta Krakowa.

Stojaki z flagami pojawiły się także przed Katedrą na Wawelu i przy Krzyżu Katyńskim.

Hala TAURON Areny Kraków, kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach wieczorem zostaną podświetlone na biało-czerwono.

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zostało wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r.

Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dla którego ustawodawca wprowadził wolne.

pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-12
Data aktualizacji: 2022-08-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź