Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

  Ani się obejrzysz, a smok będzie obok Ciebie. Pobierz aplikację

  Spotkać smoka u stóp wzgórza wawelskiego to właściwie oczywistość. Ale dostrzec go w biurze, mieszkaniu lub sklepie to już inna bajka, a raczej... aplikacja „Smok w Krakowie"! Śmiałków, którzy dodatkowo chcą wejść w interakcję z legendarną bestią, zachęcamy do odkrycia pięciu miejsc w obrębie Wawelu i Rynku Głównego.

  Fot. Smok w Krakowie

  Pobierz aplikację „Smok w Krakowie” i spotkaj się oko w oko z zielonym stworem! Dodatkowo, dzięki specjalnej mapie, w pięciu miejscach Krakowa będziesz mógł wejść z nim w interakcję. Przejdź smoczym szlakiem z Zamku Królewskiego na Wawelu, ulicą Kanoniczą aż na Rynek Główny. Wywołaj smoka, naucz go latać i zrób sobie z nim selfie.

  Po odkryciu kryjówki stwora, posłuchasz ciekawostek na jego temat. Pamiętaj, że aby go znaleźć, musisz włączyć dostęp do lokalizacji. Dzięki uruchomionemu dźwiękowi usłyszysz smocze odgłosy, które wprowadzą cię w fantastyczną atmosferę.

  Gdy zbliżysz się do miejsca wskazanego na mapie, gra poinformuje cię, że wkraczasz na terytorium smoka. Jeśli uruchomisz aplikację poza pięcioma lokalizacjami zaznaczonymi na mapie, np. w domu, zobaczysz tylko podstawową wersję legendarnego bohatera.

  Spotkaj się z wawelskim gadem! Pobierz aplikację tutaj.

   

  Aplikacja działa w oparciu o funkcję AR, która wymaga dostępu do aparatu i galerii w telefonie. Na razie jest dostępna wyłącznie w sklepie Google Play, wkrótce pojawi się wersja na iOS.


  „Smok w Krakowie” to zwycięski projekt hackathonu „Wawel dla młodych”. Powstała w wyniku współpracy miasta, Zamku Królewskiego na Wawelu oraz CinematicVR. Jest częścią miejskiej kampanii promocyjnej „Kraków Cię zasmoczy".

  pokaż metkę
  Autor: Patrycja Piekoszewska
  Osoba publikująca: Tomasz Róg
  Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
  Data publikacji: 2022-07-15
  Data aktualizacji: 2022-08-02
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź