Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kazimierz Summer Festival

Koncert energetycznego zespołu Bokka czy występ charyzmatycznej Sarsy – to tylko część z atrakcji, które na ten weekend zaplanowała Galeria Kazimierz. Przez całe wakacje wszyscy krakowianie oraz turyści będą mogli korzystać z w pełni bezpłatnych atrakcji w ramach Kazimierz Summer Festival.

Kazimierz Summer Festival 2022
Fot. Galeria Kazimierz / materiały prasowe

Plac zewnętrzny Galerii Kazimierz latem będzie nie tylko miejscem relaksu dla krakowian, ale także ponownie stanie się sercem wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Przez całe lato będzie trwać tam Kazimierz Summer Festival!

W ramach wydarzenia, uczestnicy zobaczą na żywo liczne występy grup teatralnych oraz lokalnych wykonawców. Nowością w tym roku będzie także konkurs pod hasłem „Otwarta Scena Galerii Kazimierz”, dzięki któremu w każdą niedzielę swoją twórczość przed dużą publicznością zaprezentują debiutujące formacje oraz wokaliści.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczęła się 2 lipca, o godz. 17.00. Na scenie zobaczyliśmy jeden z najbardziej tajemniczych zespołów rodzimej sceny muzycznej – Bokka. Członkowie składu w swojej twórczości umiejętnie łączą elektroniczne brzmienia z popem oraz rockiem, a do tego od początku swojej działalności skutecznie ukrywają swoje personalia, twierdząc, że najważniejsza jest muzyka – to kim są, nie ma znaczenia.

3 lipca, także o godz. 17.00, na scenie Kazimierz Summer Festival pojawiła się charyzmatyczna Sarsa wraz ze swoim zespołem. Jej debiutancki singiel „Naucz mnie” natychmiast stał się hitem w rozgłośniach radiowych oraz w internecie. Tegoroczny longplay „Runostany” ukazuje jednak zupełnie nowe, zaskakujące oblicze artystki. Sarsa powraca na nim do swoich korzeni, oscylując między rockiem, popem i brzmieniem wręcz alternatywnym.

Dodatkową atrakcją KSF był Food Truck Festival.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń można było znaleźć na stronie internetowej oraz profilu Galerii Kazimierz na Facebooku.

Partnerami wydarzenia byli Miasto Kraków oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-27
Data aktualizacji: 2022-07-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź