Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Tego lata kroczymy po smoczych śladach

Smok Wawelski – czy wszystko już o nim wiemy? Lipcowe wędrówki z przewodnikiem udowodnią, że najbardziej znana krakowska legenda jest wciąż żywa i może nam sprawić niejedną niespodziankę, jeśli wybierzemy się w teren tropem smoczych śladów. Na spacery organizowane w ramach tegorocznej kampanii „Kraków Cię zasmoczy” zapraszają Miasto Kraków i „Gazeta Wyborcza”.

Fot. Zamek Królewski na Wawelu

Dwa lipcowe spacery poprowadzi Krzysztof Jakubowski, autor książek o historii Krakowa, gospodarz wielu spacerów organizowanych przez „Gazetę Wyborczą”.

  • 3 lipca – spacer pierwszy: „Jak wyglądał Smok Wawelski? Czy to tylko legenda?” – zabierze uczestników na Wawel i do Smoczej Jamy, by opowiedzieć m.in. o symbolice związanej z tym gadem, jego wyobrażeniach i miejscu w różnych kulturach świata, znaleziskach paleontologiczne czy dawnej faunie południowych ziem polskich. Będzie więc trochę legend, historii i archeologii.
  • 10 lipca – spacer drugi: „Jak mógł wyglądać Kraków, gdy pod Wawelem mieszkał smok? Co możemy powiedzieć o bohaterach legendy – szewczyku Skubie i królu Kraku?” – uczestnicy wyruszą w okolice Wawelu. Tam będą mogli usłyszeć o prapoczątkach miasta we wczesnym średniowieczu, świeckiej i sakralnej zabudowie Okołu, dawnych mieszkańcach, krakowskich mieszczanach i pionierach rzemiosł.

Szczegóły na stronach internetowych „Gazety Wyborczej”.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-14
Data aktualizacji: 2022-06-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź