Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie - sprawdź, co się będzie działo!

Piękna słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji – piknik rodzinny, warsztaty, koncerty, czyli weekend w Krakowie. Jest w czym wybierać, sprawdźcie sami!

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Piknik rodzinny z okazji pierwszych urodzin Velo Huta

Nowohucki szlak rowerowy ma już rok. Z tej okazji Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na wielkie, rodzinne, rowerowe urodziny. Wydarzenie odbędzie się 15 maja nad Zalewem Nowohuckim. Piknik wystartuje o godz. 15.00.

Świętuj „urodziny” smoka i wybierz się na wystawę „Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu”

Od 30 kwietnia w ogrodach Zamku Królewskiego na Wawelu można zobaczyć wystawę uświetniającą 50. rocznicę powstania pomnika Smoka Wawelskiego – „Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu”. Smok Wawelski przez wieki działał na wyobraźnię wielu artystów, jednak najbardziej znaną formę otrzymał dzięki rzeźbie Bronisława Chromego. Mija właśnie 50 lat, od kiedy u wylotu Smoczej Jamy stanął charakterystyczny pomnik, który każdego dnia przyciąga w to miejsce rzesze krakowian i gości.

„Razem” – koncert charytatywny na rzecz Ukrainy

Już 15 maja na dziedzińcu Muzeum Inżynierii i Techniki odbędzie się koncert charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz pomocy rodzinom z Ukrainy.

Zgody 7

Warsztaty dla dzieci i zajęcia dla rodziców.

Głowa pełna kultury: złóż, zobacz, zrozum, czyli magia kina zaklęta w papierze i dźwiękach, to warsztaty dla dzieci w wieku 5–10 lat, które odbędą się 15 maja, o godz. 11.00. Zajęcia muzyczno-plastyczne wprowadzą najmłodszych w magiczny świat filmu: uczestnicy dowiedzą się, jak działa kino, kiedy odbył się pierwszy publiczny pokaz filmowy oraz czym jest muzyka filmowa.

Bezpłatne wejściówki na kbfbilety.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-13
Data aktualizacji: 2022-05-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź