Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Piknik rodzinny z okazji pierwszych urodzin Velo Huta

Nowohucki szlak rowerowy ma już rok. Z tej okazji Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na wielkie, rodzinne, rowerowe urodziny. Wydarzenie odbędzie się dziś, 15 maja nad Zalewem Nowohuckim. Piknik wystartuje o godz. 15.00.

Fot. materiały prasowe

Velo Huta to nowohucki szlak rowerowy opracowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w 2021 r. z okazji 30-lecia działalności tej instytucji kultury. Trasa składa się z dwóch pętli: małej, liczącej 20 km i dużej, która liczy aż 60 km. Trasa jest idealną propozycją na rodzinne i aktywne spędzenie wolnego czasu oraz odkrywanie mniej znanego oblicza Nowej Huty — prowadzi przez jej ciekawe zaułki, atrakcyjne przyrodniczo i historycznie miejsca, z dala od ruchliwych tras ulic.

Na trasie można będzie obejrzeć bocianie gniazdo, zobaczyć wieżę Eiffla, jeszcze jeden krakowski kopiec, dojechać do nowohuckiej Krainy Wielkich Jezior i truskawkowego zagłębia. Dodatkowo, w niewielkiej odległości od szlaku organizatorzy przygotowali 13 skrytek geocachingowych, czyli elementów gry terenowej dla osób z dostępem do odbiornika GPS.

15 maja nad Zalewem Nowohuckim odbędzie się uroczyste świętowanie pierwszych urodzin trasy. W związku z tym Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na rodzinny, rowerowy piknik, który rozpocznie niezwykła rowerowa parada wokół Zalewu z udziałem Orkiestry Na Dużym Rowerze i cyrkowców (m.in. z Klubu 303 Ośrodka Kultury) na wymyślnych rowerach.

Podczas pikniku będzie można skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: posłuchać koncertu Orkiestry na Dużym Rowerze, zobaczyć pokaz trialowy w wykonaniu zawodników MKS Ochotnica, wziąć udział w konkursie z wiedzy o Velo Huta, w którym przewidziane są nagrody, skorzystać z porad fizjoterapeutów z FizjoHuta, bawić się w rodzinnej strefie drewnianych gier wielkoformatowych, wziąć udział w warsztatach plastycznych dla dzieci, animacjach i konkursach przygotowanych przez Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, przejechać się nietypowymi rowerami, zajrzeć do miasteczka rowerowego Straży Miejskiej i dowiedzieć się więcej o przepisach ruchu, zrelaksować się przy muzyce przygotowanej przez nowohuckiego DJ Wake Up, zabrać do domu nową edycję mapy szlaku oraz uzyskać informacje na jego temat.

Papierową wersję mapy można otrzymać bezpłatnie w Dziale Imprez i Promocji (os. Centrum A 6a) oraz w 13 klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Więcej informacji dotyczących Velo Huta oraz ślad gpx do pobrania, znajduje się na stronie.

Organizatorzy zapraszają na wydarzenie dużych i małych rowerzystów. Start imprezy o 15.00. Dodatkowe informacje tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-13
Data aktualizacji: 2022-05-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź