Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Młodzi w Kinie Pod Baranami

Do dziś Kinem Pod Baranami rządzą młodzi. W programie: Wieczorynka i warsztaty animacji, Pidżama Party – Nocny Maraton Filmowy (3 x Luc Besson), pokaz bajek dla dzieci z warsztatami fotografii otworkowej oraz Kinowa Gra Terenowa. Pokazy realizowane są w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema.

Fot. materiały prasowe

Odbywające się wydarzenie „Młodzi w kinie” to weekend pełen filmowych atrakcji dla młodych i… młodszych.

Nieco starsze dzieci (6-10 lat), Kino Pod Baranami zapraszały w piątkowy wieczór (20 maja) na Wieczorynkę.

Dla nastolatków (od 14 lat) Kino Pod Baranami przygotowało Pidżama Party – Nocny Maraton Filmowy (21 maja), którego bohaterem nył Luc Besson. Wieczór otworzył „Leon zawodowiec” (1994) – niezwykła historia przyjaźni między płatnym mordercą (Jean Reno) a 12-letnią dziewczyną (znakomity debiut Natalie Portman), której rodzice zostali zabici przez skorumpowanych policjantów. Następnie pokazany został „Piąty element” (1997) – widowiskowa space opera z udziałem Bruce'a Willisa i Milli Jovovich, z kostiumami zaprojektowanymi przez Jeana-Paula Gaultier. Nocny maraton zakończył „Wielki błękit” (1988) z pięknymi podwodnymi zdjęciami i znakomitą muzyka Erika Serry. Ten jeden z najbardziej znanych filmów Bessona opowiada o przyjacielskiej rywalizacji dwóch nurków, którzy biją rekordy w głębokości zanurzenia bez butli.

Najmłodsi widzowie (3-6 lat), dopiero rozpoczynający swoją przygodę z kinem, wezmą udział w specjalnym pokazie bajek o tematyce filmowej (22 maja). Po seansie, podczas warsztatów z Justyną Droń, dzieci zamienią się w pionierów X muzy i wykonają własne kamery otworkowe (camera obscura). Grupa maluchów będzie też mogła zajrzeć do kabiny operatorskiej i poznać proces wyświetlania filmów na ekranie.

Niecodzienna atrakcja czeka na poszukiwaczy filmowych przygód w wieku 10-15 lat w niedzielę (22 maja). Kinowa Gra Terenowa to doskonała okazja do poznania tajników działania kina, zdobycia nowej wiedzy i dobrej zabawy. Nad przebiegiem gry czuwać będą specjaliści w tej dziedzinie: harcerze z Hufca Kraków-Śródmieście.

W przerwie między filmami odbędzie się quiz filmowy, a następnego ranka (ok. 6.00) każdy uczestnik otrzyma zestaw śniadaniowy.

Dodatkowo, przez cały weekend, na platformie online Kina Pod Baranami (www.e-kinopodbaranami.pl), będzie można zobaczyć filmy z kolekcji „Dziecięcym okiem w specjalnej zniżkowej cenie.

Wydarzenie „Młodzi w kinie” jest organizowane w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema, skupiającego się na promocji kina jako miejsca, które buduje wspólnotę. W projekcie biorą udział: Kino Pod Baranami (Kraków), Cinema ARTA (Kluż-Napoka), Kino Aero (Praga), Kino Usmev (Koszyce) i Budapest Film Zrt. (Budapeszt).

Program dostępny tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-10
Data aktualizacji: 2022-05-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź