Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finał InstaLogik z krakowskim uczniem w czołówce

Ósmoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 78 Marek Wałęga w finale 3. edycji ogólnopolskiego konkursu InstaLogik został laureatem I stopnia, uzyskując najlepszy wynik w Krakowie i 14. miejsce w Polsce. To pokazuje, jak istotne są szkolne zajęcia, które motywują do nauki, a także rozwijają potencjał uczniów, umiejętności uczenia się i pracy w zespole.

Fot. pixabay.com

Wszystkie te czynniki, a także zaangażowanie i kreatywność nauczycieli, mają niezwykle istotne znaczenie dla wspierania indywidualnych osiągnięć uczniów. Szkoła Podstawowa nr 78 stawia na realizację specjalistycznych zespołowych projektów i programów nauk ścisłych rozwijających zainteresowania i umiejętności uczniów. W roku szkolnym 2021/2022 od września SP nr 78 organizuje dodatkowe zajęcia programowania i naukę metodą projektu STEM (science, technology, engineering and mathematics) w każdej klasie IV–VIII.

Konsekwentnie wdrażane rozwiązania oparte na budowaniu strategii pracy w zespole, docenianie potencjału naukowego uczniów i wskazywanie im możliwości rozwoju, w tym zachęta do udziału w prestiżowych konkursach i całorocznych projektach – dają efekty m.in. w postaci indywidualnych sukcesów uczniów.

Konkurs InstaLogik popularyzuje kompetencje matematyczno-informatyczne. Adresowany jest do uczniów klas IV–VIII szkoły podstawowej zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką czy programowaniem. Celem jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi i prostymi zadaniami programistycznymi oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

W 3. edycji konkursu w kategorii klas VIII wzięło udział 1638 uczestników z całej Polski, a do grona laureatów I stopnia zakwalifikowało się 28 uczniów – wśród nich Marek Wałęga ze Szkoły Podstawowej nr 78 z imponującą zdobyczą punktową (405 na 450 punktów w finale).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-04-14
Data aktualizacji: 2022-04-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź