Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jak zapisać się do polskiej szkoły? / Порядок вступу до польської школи

Miasto przygotowało krótki informator dla obywateli Ukrainy, którzy po wybuchu wojny w ojczyźnie przybyli do Polski wraz z dziećmi w wieku 7–14 lat. Ma on pomóc im się odnaleźć w polskim systemie oświaty – wyjaśnia prawa i obowiązki edukacyjne, wskazuje, jak krok po kroku załatwić formalności związane z zapisem do szkoły, oraz opisuje możliwe formy kontynuacji kształcenia: klasę ogólnodostępną i oddział przygotowawczy.

tablica szkolna, nauka, edukacja, nauczyciel, uczeń, klasa szkolna
Fot. Pixabay.com

Mieszkasz w Krakowie od niedawna? Masz dziecko w wieku od 7 do 14 lat? Zastanawiasz się, jak zapisać dziecko do polskiej szkoły? Jakie korzyści daje oddział przygotowawczy? Jak ustalić, do której klasy dziecko powinno zostać przyjęte? Te i inne informacje znajdziesz w krótkim informatorze adresowanym do rodziców ukraińskich uczniów.

Więcej informacji [PDF].


[UA]

Для всіх, хто віднедавна проживає в Кракові з дитиною/дітьми віком від 7 до 14 років.

Якщо Ви хочете дізнатися, наприклад: Як записати дитину в польську школу? Які переваги надає підготовча група? Як визначити, у який клас повинна бути прийнята дитина?

Цю та іншу інформацію можна знайти в короткому посібнику, адресованому батькам українських школярів, які хочуть записати своїх дітей у початкову школу в Кракові.

Більше інформації [PDF].

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-04-07
Data aktualizacji: 2022-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź