Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Spotkanie przedstawicieli projektu Miasta Przyjazne Turystyce

Od 29 do 30 marca trwało w Krakowie międzynarodowe spotkanie przedstawicieli miast partnerskich projektu Miasta Przyjazne Turystyce (Tourism Friendly Cities).

Fot. Ela Marchewka

Goście przyjechali do Krakowa z Bragi z Portugalii, Caceres z Hiszpanii, Druskiennik na Litwie, Dún Laoghaire-Rathdown w Irlandii, włoskiej Genui i Rzymu oraz fińskiego miasta Rovaniemi. Uczestników przywitała Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta w asyście przedstawiciela Bractwa Kurkowego w Krakowie, który opowiedział gościom o dziedzictwie historycznym swojej organizacji.

Dwudniowe warsztaty TFC poświęcone były analizie i finalizacji Zintegrowanych planów działań (IAP) opracowanych przez miasta podczas projektu. Poruszono również temat wpływu wojny w Ukrainie na turystykę w naszej części Europy. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z ofertą turystyczną Krakowa na Starym Mieście, Kazimierzu i w Nowej Hucie. Zgodnie z założeniami projektu na zakończenie uczestnicy podzielili się spostrzeżeniami i radami odnośnie doskonalenia oferty miasta adresowanej do zagranicznych turystów.

Warsztaty odbyły się w pałacu Potockich przy Rynku Głównym i restauracji HEVRE na Kazimierzu.

28 marca przedstawiciele miast partnerskich projektu Miasta Przyjazne Turystyce (TFC) uczestniczyli również w III edycji międzynarodowej konferencji Miasta Historyczne 3.0 – Historical Cities 3.0 pt. „Miasta przyjazne turystyce – w poszukiwaniu nowego modelu atrakcyjności”, której TFC był partnerem strategicznym.

Projekt Miasta Przyjazne Turystyce (Tourism Friendly Cities) realizowany jest przez Kraków w ramach unijnego programie URBACT III i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-31
Data aktualizacji: 2022-05-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź