Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

FUTURE4ME! Rusza program nauki j. angielskiego w podstawówkach

Od kilku lat w wielu krakowskich szkołach podstawowych prowadzone są dodatkowe zajęcia z języka angielskiego finansowane przez miasto. W roku szkolnym 2022/2023 będą one realizowane w ramach nowego miejskiego programu FUTURE4ME!

Fot. pixabay.com

– Zajęcia dla uczniów w ramach nowego miejskiego programu edukacyjnego FUTURE4ME! będą odbywać się co najmniej dwa razy w tygodniu. Co niezwykle ważne, będą one miały formę konwersatoriów, w których nacisk będzie położony nie tylko na naukę mówienia, ale też poznawanie historii, literatury i kultury innych krajów. W tym celu będą wykorzystane nowoczesne technologie, a uczniowie z krakowskich szkół będą pracować metodą projektową oraz współpracować z koleżankami i kolegami z zagranicznych szkół i instytucji edukacyjnych – mówi Anna Domańska, dyrektor Wydziału Edukacji UMK.

W ramach projektu będą organizowane również dni kultury krajów anglojęzycznych oraz międzynarodowe debaty oksfordzkie poruszające ciekawe z punktu widzenia młodzieży tematy kulturalne i historyczne. Lekcje realizowane w ramach programu będą odbywać się w ramach dodatkowych zajęć edukacyjnych w grupach co najmniej 10-osobowych. Aktualnie samorządowe szkoły podstawowe zainteresowane realizacją programu w kolejnym roku szkolnym przesyłają wnioski do Wydziału Edukacji UMK.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-16
Data aktualizacji: 2022-04-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź