Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatr Bagatela ogłasza repertuar na marzec i kwiecień

Teatr Bagatela ogłosił repertuar na marzec i kwiecień. Miłośnicy teatru mogą już teraz zaopatrzyć się w bilety, w tym na premierową sztukę pt. „Wesele Figara” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Bagatela repertuar marzec 2022
Fot. materiały prasowe

Wesele Figara” jest jednym z najbardziej lekkich, a zarazem wartościowych tekstów o miłości, wolności i nieodpartej potrzebie decydowania samemu o własnym losie. O tych ponadczasowych prawdach i pragnieniach jest spektakl Mikołaja Grabowskiego, który sięgnął po klasyczny tekst Pierre’a Beaumarchais’ego. Sztuka wyreżyserowana przez Grabowskiego będzie mieć swoją premierę na Dużej Scenie. Zobaczymy ją w marcu dziś, 27 marca. Więcej można przeczytać na stronie teatru.

Inne propozycje na Dużej Scenie Bagateli na marzec obejmują znane i lubiane farsy i komedie: „Boeing, boeing – Odlotowe narzeczone”, „Szalone nożyczki”, „Ryzykowna forsa”, „Mayday odNowa” oraz „Pensjonat Pana Bielańskiego”.

Na kameralnej Scenie na Sarego w marcowym repertuarze znajdziemy dwie propozycje. Przejmujące „Ostatnie 300 metrów” – historię inspirowaną życiem Wandy Rutkiewicz oraz autorską adaptację „Dzienników wg Witolda Gombrowicza” w reżyserii i wykonaniu Mikołaja Grabowskiego.

Repertuar na kwiecień

W kwietniowym repertuarze Teatru Bagatela każdy może znaleźć coś dla siebie. Wśród propozycji spektakle, które przyciągnęły na Karmelicką rzesze krakowian i gości, takie jak np. „Testosteron” czy „Pomoc domowa”, a także propozycje dołączone do repertuaru w ostatnich miesiącach, jak „Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits”. Na kwiecień planowana jest także kolejna premiera. Na Scenie na Sarego 7 zobaczymy spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina” zrealizowany na podstawie prozy Érica-Emmanuela Schmitta.

Szczegółowy repertuar można znaleźć na stronie internetowej Teatru Bagatela, która umożliwia zakup biletów online. Teatr zaprasza również do rezerwacji telefonicznej lub bezpośrednio w biurze przy ul. Karmelickiej 6 ‒ od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-16.00, tel. 12 422 66 77, 12 424 52 10, 12 424 52 11 i zakupu biletów w kasie teatru.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-19
Data aktualizacji: 2022-03-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź