Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Muzycy Il Divo w hołdzie przyjacielowi

Członkowie zespołu Il Divo zagrają specjalną trasę koncertową poświęconą pamięci jednego z nich – niedawno zmarłemu Carlosowi Marinowi. Koncert – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – odbędzie się również w Polsce, 12 listopada w TAURON Arenie Kraków.

Fot. materiały prasowe

Występy Il Divo z początku grudnia ubiegłego roku w Anglii pełne były emocji i radości z ponownego spotkania z fanami. Muzycy żartowali, śpiewali i wzruszali jeszcze bardziej niż zwykle, a stęskniona publiczność radośnie cieszyła się każdym momentem z zespołem. Niestety, kilka dni po ostatnim koncercie Il Divo, świat obiegła wiadomość o hospitalizacji Carlosa Marina. 19 grudnia 53-letni Hiszpan zmarł w szpitalu w Manchesterze.

17 lat temu czterech wokalistów w zespół Il Divo połączył znany mistrz muzycznego managementu Simon Cowell. Stworzył on formację, której jeszcze nie było: Szwajcar Urs, Francuz Sebastien, Amerykanin David i Hiszpan Carlos szybko rozpromowali swój wyjątkowy styl classical crossover na całym świecie, a także stali się pierwszą grupą działającą w tym gatunku, której album zadebiutował na pierwszym miejscu w Billboard’s Top 200 chart!

W chwili śmierci Carlosa zespół był w trakcie promocji najnowszej płyty oraz przygotowywał się do zapowiedzianej na 2022 rok trasy „For Once In My Life”. Zespół zdecydował, że najlepszym sposobem, aby oddać hołd zmarłemu artyście. będzie właśnie muzyka, którą tworzył i tak bardzo kochał.

Trasa odbędzie się pod zmienioną nazwą „Greatest Hits”, a Il Divo wykona swoje największe hity, poświęcając koncerty pamięci Carlosa Marina. Zespołowi będzie także towarzyszył gościnnie wokalista – Steven LaBrie.

Il Divo wystąpi w TAURON Arenie Kraków 12 listopada. Bilety na to wydarzenie są dostępne na stronie internetowej biletserwis.pl, a wszystkie dotychczas zakupione zachowują ważność.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-12
Data aktualizacji: 2022-01-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź