Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Kraków bez barier” – zgłoszenia do końca lutego

Konkurs „Kraków bez barier” od piętnastu lat pomaga promować dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, a także postawy, inicjatywy i przedsięwzięcia, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają uczestniczyć w życiu miasta i pełniej korzystać z oferty różnych instytucji i firm. Do 28 lutego można zgłaszać kandydatury do kolejnej edycji konkursu.

Kraków Bez Barier baner 2021
Fot. materiały prasowe

Celem konkursu jest promowanie osób, instytucji i firm, które podejmują działania mające na celu ułatwianie funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami.

„Kraków bez barier” przez jedenaście lat był konkursem architektonicznym, a następnie postanowiono rozszerzyć formułę o dodatkowe, ważne społecznie kategorie. Od 2018 roku nagrody i wyróżnienia otrzymują zarówno firmy architektoniczne, które przystosowują obiekty i przestrzeń publiczną do potrzeb niepełnosprawnych, jak też twórcy innowacyjnych projektów badawczych i organizatorzy wydarzeń społecznych promujących Kraków jako miasto przyjazne osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

Dzięki konkursowi o przedsięwzięciach i inicjatywach, w których potrzeby osób z niepełnosprawnościami zajmują ważne miejsce, dowiaduje się coraz więcej mieszkańców Krakowa. Konkurs jest także świetnym źródłem przykładów i rozwiązań, które warto naśladować.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu wpłynęło 46 zgłoszeń. W pięciu konkursowych kategoriach przyznano osiem nagród głównych i dziewięć wyróżnień.

Zgłoszenia do konkursu

Do 28 lutego można zgłaszać obiekty oraz innowacyjne projekty, poprawiające komfort życia osób z niepełnosprawnościami w kategoriach:

  • Budownictwo dostępne – obszary: obiekty użyteczności publicznej, przestrzeń publiczna, obiekty i przestrzenie zabytkowe
  • Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze
  • Projekty i wydarzenia społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami
  • Osobowość roku
  • Najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać pocztą tradycyjną na adres: Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków lub mailowo: sz.umk@um.krakow.pl.

Zgłoszenie w konkursie może złożyć każda pełnoletnia osoba fizyczna, związki, stowarzyszenia, instytucje. Regulamin konkursu „Kraków bez barier” wraz z formularzami zgłoszeniowymi można znaleźć na stronie internetowej krakow.pl/bezbarier.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-31
Data aktualizacji: 2022-02-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź