Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Teatralne emocje dla najmłodszych widzów!

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci do niezwykłego świata bajek. Będą te klasyczne, których wartość nigdy nie przemija, i te nowe, zdobywające dopiero świat sceny. Piękne, mądre, śmieszne i rozśpiewane. Festiwal wystartował 17 stycznia.

Fot. NCK

Zobaczymy teatr na scenie i „od kuchni”, będą teatralne warsztaty i wystawa. Jak zawsze organizatorzy pamiętali o najmłodszych koneserach sztuki – dla nich przygotowano spektakle dla naj-najów.

Festiwal – odbywający się co roku podczas ferii zimowych – służy nie tylko popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci i młodzieży, ale także kształceniu kultury teatralnej i wyrabianiu nawyku obcowania ze sztuką. Podczas 15 festiwalowych dni dzieci zobaczą 16 spektakli z teatrów z całej Polski. Przez dwa tygodnie zimowych ferii na Scenie NCK bajkowe opowieści snuć będą aktorzy z Poznania, Kielc, Krakowa, Bielska-Białej, Będzina, Sosnowca, Rabki, Rzeszowa, Częstochowy i Gliwic.

– Bardzo istotną częścią festiwalu są także spektakle dla naj-najów – zapraszamy na nie dzieci już od szóstego miesiąca życia. Podczas spektaklu dziecko wraz z opiekunem doświadcza kontaktu z aktorami, lalkami, muzyką, scenografią, to spotkanie dopasowane do potrzeb i zdolności percepcyjnych dzieci mówi dyrektor NCK Zbigniew Grzyb. 

Na uczestników Festiwalu będą czekać też dwie wystawy przybliżające twórczość polskich ilustratorów, w tym Bohdana Butenki, który stał się także inspiracją dla jednego ze spektakli. Festiwal oferuje uczestnikom także przestrzeń do twórczej interpretacji otaczającego świata poprzez udział w wielu warsztatach.

Zapraszamy na wspaniałe emocje teatralne do NCK!

Spektakle:

czwartek, 20 stycznia, godz.11.00, scena NCK
„W dolinie Muminków”
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

piątek, 21 stycznia, godz. 11.00, scena NCK
„Nowa księga dżungli”
Teatr Zagłębia w Sosnowcu

poniedziałek, 24 stycznia, godz. 11.00, scena NCK
„Skrzaty domowe”
Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju

wtorek, 25 stycznia, godz. 10.00 i 12.00, sala C-3
„Mi się”
Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki-Zdroju

wtorek, 25 stycznia, godz. 11.00, scena NCK
„Roboty mają swoje bajki”
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

festiwal dla dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-13
Data aktualizacji: 2022-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź