Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

VII Bożonarodzeniowy Salon w Pałacu Sztuki

W tym roku, na VII Bożonarodzeniowym Salonie Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego prezentowanych będzie 234 prac malarskich, rzeźbiarskich, graficznych i rysunkowych. Udowadnia to, że krakowscy twórcy żądni są nie tylko artystycznej konfrontacji i międzypokoleniowego dialogu, lecz również towarzysko-artystycznego spotkania, które nieodmiennie z takimi dużymi, zbiorowymi pokazami się łączy.

VII Bożonarodzeniowy Salon ZPAP OK
Fot. materiały prasowe

Tegoroczny Salon zbiega się z obchodami 110 lat istnienia Związku Polskich Artystów Plastyków i tym samym z przypomnieniem historii ZPAP, mającego przez całe dziesięciolecia ogromny wpływ na istotne dzieje sztuki Krakowa.

Salon, organizowany w grudniu każdego roku, pokazuje jak różnorakie są ścieżki artystycznych poszukiwań. Każdy odbiorca znajdzie tu coś dla siebie – coś, co go wzruszy lub zachwyci, coś co spowoduje, że zatrzyma się na chwilę w pędzie codzienności i zastanowi nad jej istotą, co zapali iskierkę nadziei czy szczęścia w jego sercu.

Każdy Bożonarodzeniowy Salon ZPAP OK stanowi formę podsumowania całorocznej działalności artystycznej Okręgu. To wspólne świętowanie, trwające na przełomie grudnia i stycznia, zamyka kalendarzowy rok związkowej działalności, ale równocześnie otwiera kolejny, wypełniony następnymi projektami, wystawami, wernisażami i tętniącym cały czas artystycznym życiem.

Wernisaż odbył się 16 grudnia. Wystawa potrwa do 16 stycznia.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-12
Data aktualizacji: 2021-12-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź