Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Obostrzenia w związku z COVID-19

W związku z coraz poważniejszą sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, polski rząd postanowił wprowadzić nowe obostrzenia. Wraca m.in. nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Zmiany dotyczą także dopuszczalnej liczby osób w restauracjach, kinach, obiektach sportowych i sakralnych.

Fot. pixabay.com

W związku z obecną sytuacją od 20 grudnia do 9 stycznia zostanie wprowadzona nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Szkoły mają wrócić do stacjonarnego trybu nauki 10 stycznia.

Obostrzenia obowiązujące od 15 grudnia. Są to:

  • limit 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach (zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę)
  • limit 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych (zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę)
  • zamknięcie dyskotek, klubów i obiektów udostępniających miejsca do tańczenia (31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych).

Co istotne, od 15 grudnia zostały wprowadzone obowiązkowe testy dla współdomowników chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy. Ma to być weryfikacja, czy dana osoba także jest zakażona.

Rząd wycofał się z wprowadzenia limitu 75 proc. obłożenia w transporcie zbiorowym.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 1 marca 2022 r. ma zostać wprowadzony obowiązek szczepień dla nauczycieli, lekarzy i służb mundurowych.

Więcej informacji na stronach internetowych gov.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-07
Data aktualizacji: 2021-12-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź