Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Modernizacje żłobków: ZIM nie zwalnia tempa

Na wiosnę zakończy się modernizacja kolejnego krakowskiego żłobka samorządowego. Tym razem prace prowadzone na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich objęły budynek Żłobka Samorządowego nr 25 przy ul. Ehrenberga 3 na os. Azory.

Fot. Pixabay.com

7 grudnia podpisana została umowa z wykonawcą robót – firmą Mikulec Andrzej Mikulec, a niebawem rozpoczną się prace, głównie w wewnątrz budynku, przy ul. Ehrenberga 3. Wymieniona i przebudowana będzie instalacja wodna i kanalizacyjna. Żłobek zyska nowe urządzenia sanitarne, armaturę i osprzęt. Przeprowadzona zostanie również kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej. Roboty obejmą też część pomieszczeń placówki: przearanżowana będzie część sal, wymieniona będzie stolarka drzwiowa, sufity podwieszone, posadzki, okładziny ceramiczne na ściany. Wcześniej ułożone będą tynki wewnętrzne. Wszystko po to, aby poprawić standard opieki nad maluchami.

Zgodnie z umową, realizacja zadania powinna zakończyć się w 14 tygodni od daty przekazania placu budowy. Tak więc już wiosną, najmłodsi wrócą do wyremontowanego budynku żłobka przy ul. Ehrenberga.”

To nie jedyna inwestycja ZIM dotycząca miejsc opieki nad maluchami, która rozpoczęła się niedawno. Pod koniec listopada rozpoczęły się prace na terenie żłobka nr 14 przy ul. Sienkiewicza 24. W pierwszym etapie wykonawca nasadził 13 sztuk drzew i krzewów, a jeszcze w tym roku rozpocznie porządkowanie terenu wokół przedwojennej willi. Do wakacji przyszłego roku działający na zlecenie ZIM wykonawca przeprowadzi m.in. renowację i przebudowę ogrodzenia, bramy i furtki, a także schodów zewnętrznych od południowej strony budynku wraz z montażem nowej barierki. Przy wejściu zostanie założony wideo-domofon oraz system elektrycznego otwierania bramy. Przeprowadzony zostanie remont konserwatorski pompy wodnej i doprowadzona nowa instalacja wodna. Powstanie plac zabaw, a na terenie ogrodu wybrukowane zostaną nowe alejki, wykonane rabaty kwiatowe, odnowiony trawnik.

Wcześniej, na zlecenie ZIM, w ramach unijnego zadania „Głęboka termomodernizacja Żłobka Samorządowego nr 14 w Krakowie ul. Sienkiewicza 24”,  przeprowadzono gruntowny remont elewacji i stolarki okiennej. Zlikwidowany został stary kocioł grzewczy, a do budynku doprowadzono ciepło systemowe.

Część realizowanych przez ZIM i zaplanowanych na ten rok modernizacji żłobków już się zakończyła. Niedawno informowaliśmy o finalizacji robót związanych z modernizacją elewacji, dachu i fundamentów żłobka samorządowego przy ul. Okólnej, na os. Na Kozłówku. W najbliższych dniach zakończą się modernizacje placówek na os. Zielonym i przy ul. Mazowieckiej.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-07
Data aktualizacji: 2021-12-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź