Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mieszkańcy założyli owocowy sad na Krowodrzy

27 listopada mieszkańcy Krowodrzy posadzili jabłoniowy sad. To projekt realizowany przez członków grupy Ogrodnicza Krowodrza, którzy postanowili przypomnieć spuściznę tej dzielnicy w ramach projektu #Krowodrza111.

Fot. ZZM / Facebook

Dzielnica V Krowodrza słynęła kiedyś z pól uprawnych i sadów rozciągniętych wzdłuż Młynówki Królewskiej. Produkowane tu owoce i warzywa trafiały nie tylko na krakowskie, ale także lwowskie i berlińskie stoły. Wraz z przyłączeniem tej osady do Krakowa sto jedenaście lat temu ten krajobraz uległ stopniowo przeobrażeniom. Jedynymi śladami krowoderskich tradycji ogrodniczych są pojedyncze drzewka owocowe, rosnące w różnych punktach dzielnicy.

By pozostawić po sobie trwały ślad i upamiętnić niegdysiejszych ogrodników i sadowników, ogłoszono wyzwanie „Miejscy Samosiejcy”, w ramach którego mieszkańcy dzielnicy przygotowywali autorskie filmiki prezentujące ich własne uprawy domowe, balkonowe czy zlokalizowane w okolicy domu. Wyzwanie okazało się sukcesem, mieszkańcy chętnie dzielili się swoimi pomysłami na zagospodarowanie roślinami wolnej przestrzeni. Dzięki temu Komisja Ochrony Zieleni Rady Dzielnicy V Krowodrza przekazała sześć tysięcy złotych na zakup drzew w ramach tego projektu.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-26
Data aktualizacji: 2021-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź