Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nowy skwer i plany miejscowe, czyli radni obradowali

45 przyjętych projektów uchwał, 7 procedowanych podczas pierwszego czytania, ponad 9 godzin obrad – tak przedstawia się statystyka 72. sesji Rady Miasta Krakowa.

Fot. Bogusław Świerzowski/Kraków.pl

Radni zapoznali się z informacją Prezydenta Miasta Krakowa o sytuacji epidemicznej w Krakowie w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej Covid-19.

Podczas pierwszego czytania dyskutowali o projektach miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obszaru „Piaski Wielkie” oraz „Mistrzejowice – Północ” oraz o projekcie uchwały klubu radnych PiS w sprawie przyjęcia programu budowy parkingów lokalnych w Krakowie. Zagłosowali też za przyjęciem projektu uchwały autorstwa grupy radnych w sprawie nazwy skweru. Skwer położony w Dzielnicy XVIII Nowa Huta na skrzyżowaniu ulic Stefana Żeromskiego, Andrzej Struga i Stanisława Wojciechowskiego będzie nosił imię Józefa Krzeczka – muzyka i kompozytora związanego z Nową Hutą.

Projekt uchwały kierunkowej do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie udziału Gminy Miejskiej Kraków w organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 r. został przez radnych odrzucony.

Podsumowanie obrad

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-11-18
Data aktualizacji: 2021-11-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź