Klimat rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Zmiany klimatu od podstaw” ‒ zajęcia edukacyjne dla seniorów

Doradcy ds. klimatu i środowiska zapraszają krakowskich seniorów do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych dotyczących zmian i adaptacji do zmian klimatu.

Fot. Zeroemisyjni / Fb

Prowadzone przez doradców z Urzędu Miasta Krakowa zajęcia „Zmiany klimatu od podstaw” skierowane są do osób, które chcą zrozumieć procesy, jakie wpływają na zmiany klimatu, zapoznać się ze skutkami zmian klimatu, poznać działania na rzecz klimatu na poziomie globalnym, lokalnym i indywidualnym, a także porozmawiać na temat zmian klimatycznych.

Podczas półtoragodzinnych spotkań uczestnicy biorą udział w prezentacji na temat zmian klimatu i dyskusji o klimacie oraz jego ochronie. W programie zajęć jest także gra klimatyczna oraz quiz.

Spotkania będą odbywały się w Centrach Aktywności Seniorów ‒ termin najbliższych zajęć:

  • 6 grudnia ‒ CAS „Kazimierz” przy ul. Krakowskiej 13.

Wstęp na wydarzenia jest wolny. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy skontaktować się z Centrum Aktywności Seniorów, w którym odbywają się zajęcia w wybranym terminie lub z doradcami ds. klimatu i środowiska dostępnymi pod numerem tel.: 12 616 84 91. Dodatkowe informacje o inicjatywie można znaleźć tutaj.


Zajęcia „Zmiany klimatu od podstaw” są odpowiedzią na jedną z rekomendacji Krakowskiego Panelu Klimatycznego dotyczącą opracowania i wdrożenia programu edukacyjno-informacyjnego w zakresie wyzwań klimatycznych z uwzględnieniem różnych grup odbiorców

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-11-10
Data aktualizacji: 2021-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź