Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Infrastruktura, pomoc dla niepełnosprawnych, punkty medyczne

Informacje o infrastrukturze zainstalowanej na cmentarzach, pomocy dla osób z niepełnosprawnościami, punktach medycznych i bezpieczeństwa.

Dostęp do cmentarzy

Na wszystkich cmentarzach komunalnych zostaną uruchomione dodatkowe wejścia i wyjścia. Ich rozmieszczenie naniesiono na mapkach orientacyjnych cmentarzy (tutaj).

Toalety

Oprócz znajdujących się na cmentarzach stałych toalet udostępnione zostaną dodatkowe toalety przenośne wraz z pełnym serwisem.

Kontenery na śmieci

Oprócz dotychczasowych koszy znajdujących się na terenie cmentarzy przewidziano dodatkowe kontenery na odpady. Ustawione one zostaną w newralgicznych miejscach cmentarzy komunalnych.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych

1 listopada na cmentarzach: Rakowickim, Prądnik Czerwony i Grębałów osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z wózków inwalidzkich.

Na cmentarzu Rakowickim będą one ustawione obok portierni: przy bramie głównej, od strony al. 29 Listopada i ul. Prandoty.

Punkty medyczne

1 listopada w godzinach od 10.00 do 17.00 na cmentarzu Rakowickim i od godziny 10.00 do 15.00 na cmentarzach Podgórskim, Prądnik Czerwony i Grębałów uruchomione zostaną punkty medyczne, obsługiwane przez dyżurujących przedstawicieli służb medycznych, wyposażonych w podstawowe środki sanitarne i opatrunkowe.

Tablice informacyjne

Ułatwieniem dla odwiedzających cmentarze komunalne będzie rozmieszczenie tablic informacyjnych. Dodatkowo w Biurach Obsługi Klienta ZCK dostępne będą plany cmentarzy z zaznaczoną lokalizacją, m.in.:

  • kontenerów na śmieci
  • punktu medycznego
  • ujęć wody
  • toalet
  • dodatkowych wejść i wyjść.

Bezpieczeństwo

W pobliżu cmentarzy i na ich terenie wzmożone będą patrole policji i straży miejskiej. Teren cmentarzy będzie również patrolowany przez pracowników ZCK.


(Powrót)

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-26
Data aktualizacji: 2021-11-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź